Stradiņa slimnīcā notiek starptautisks invazīvās kardioloģijas un sirds ķirurģijas kongress “Baltic Summer 2024”

20. un 21. jūnijā Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā (Stradiņa slimnīca) jau 21. gadu tika rīkots starptautisks kongress “Baltic Summer”, pulcējot invazīvos kardiologus, sirds ķirurgus un elektrofiziologus no dažādām valstīm, lai praksē un diskusijās dalītos pieredzē.

Ikgadējais Baltijas vasaras kongress “Baltic Summer” ir kļuvis par tradicionālu tikšanās vietu Latvijas un citu Baltijas valstu invazīvajiem kardiologiem, sirds ķirurgiem, elektrofizologiem, ģimenes ārstiem un medicīnas māsām. Jau 21 gadu šis kongress piedāvā unikālu iespēju sadarboties ar izciliem un pasaulē atzītiem speciālistiem no Eiropas, ASV un Japānas. Klātesošie kongresa laikā dalās ar jaunākajām zināšanām, tendencēm un pieredzi, lai izglītotu un informētu kolēģus, stiprinot sirds un asinsvadu slimību ārstēšanas ekspertu komandu Baltijas valstīs.

Kongresa pirmā diena ir veltīta praktiskam darbam operācijās. Šajā dienā četrās operāciju zālēs norisinās sarežģītas sirds operācijas, kuru norise ar pacientu piekrišanu tiek translēta un komentēta tiešraidē. Tas nodrošina kongresa dalībniekiem iespēju sekot līdzi procedūru gaitai un mācīties no reālās prakses.

Kongresa idejas autors un Stradiņa slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs profesors Andrejs Ērglis stāsta: “Kongresa laikā veiktajās operācijās piedalās daudzi komandas spēlētāji, demonstrējot dažādu ārstu, ārstu palīgu, māsu un citu speciālistu sadarbību. Kongresa uzdevums ir meklēt arvien jaunus veidus, kā palīdzēt pacientiem pēc iespējas maigākā veidā – ar vismazāko slodzi organismam, ar visīsāko hospitalizācijas laiku un visātrāko atlabšanas posmu. Vēlos uzsvērt, ka šī ir lieliska iespēja arī ģimenes ārstiem iepazīties ar operācijās notiekošo, lai pēc pieredzētā veiksmīgāk nodotu informāciju par operāciju norisi saviem pacientiem.”

Savukārt Nākotnes Atbalsta fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna norāda: “Jau kopš mūsu fonda darbības sākuma esam atbalstījuši dažādus ar medicīnu un ārstu un māsu tālākizglītību saistītus projektus. Tā ir nenovērtējama pieredze mūsu medicīnas darbiniekiem.”

Kongresa otrā diena ir veltīta jaunu zināšanu un pieredzes prezentācijām un  diskusijām. Vadošie eksperti no Baltijas valstīm, Japānas, Polijas, Čehijas un Somijas dalīsies ar jaunākajiem pētījumiem par dažādām ar kardioloģiju saistītām tēmām. Tiks apspriestas inovācijas medicīnas tehnoloģijās, kā arī sarežģītu gadījumu analīze un praktiski ieteikumi ikdienas darbā. Šī diena nodrošinās dalībniekiem iespēju iegūt dziļāku izpratni un paplašināt savas profesionālās zināšanas, kā arī veidot nozīmīgus kontaktus un sadarbības tīklus ar citiem speciālistiem.