Latviešu soprāns Laura Lolita Perešivana kļūst par La Scala Liriskās operas akadēmijas solisti

Latviešu soprāns Laura Lolita Perešivana ir pasludināta par prestižā Milānas La Scala operteātra Liriskās operas akadēmijas solisti uz 2023-2025 sezonām, izturot atlases konkursu no 465 kandidātiem.

2015.gadā Laura ieguva 1.vietu Ineses Galantes talantu konkursā kategorijā “Vokālā māksla”. Šī konkursa ilggadējais finansētājs ir Nākotnes Atbalsta fonds, nodrošinot arī stipendijas un tālāku attīstību laureātiem. Mums ir gandarījums un lepnums, ka esam snieguši savu artavu un atbalstu talantīgu jauno mūziķu izaugsmei!

Savu operas ceļu Laura Perešivana sāka astoņpadsmit gadu vecumā, piedaloties Lauretas (Džanni Šiki) lomā Latvijas Nacionālajā operā. 2021./22. gada sezonā Laura pievienojās slavenajai Nacionālās operas studijai Londonā, kā arī ir saņēmusi Mūziķu kompānijas balvu kā viena no viņu jaunajiem māksliniekiem un izvēlēta par 2021. gada City Music Foundation mākslinieci un ieguva otro vietu Ketlīnas Ferjē balvu pasniegšanas ceremonijā un iekļuva Parīzes operas konkursa pusfinālā.

Pēc mūzikas bakalaura grāda iegūšanas vokālajās studijās Gildholas mūzikas un drāmas skolā Londonā 2019. gadā Laurai tika piešķirta stipendija studijām Gildholas operas skolā pie profesores Dženisas Čepmenas. Laura bija viena no četrām finālistēm, kas izvēlēta Gildholas skolas prestižākajai mūzikas balvai Zelta medaļa, kā arī Mūziķu kompānijas balvas saņēmēja. Turklāt soliste ar lieliem panākumiem uzstājās kā Berenice (L’occasione fa il ladro) Britu Jaunatnes operā Holandes parka operā.