Atbalsts pusaudžu garīgās veselības programmai

Dzīves periodā aptuveni starp 12 un 18 gadu vecumu cilvēks saskaras ar daudziem izaicinājumiem, kas saistīti ar pieaugšanas procesu. Pusaudži piedzīvo pārmaiņas, kas var ietekmēt attiecības mājās, skolā vai draugu lokā, nereti nonākot trauksmē, depresijā vai atkarībās. Šo izaicinājumu pārvarēšanā ir nepieciešama palīdzība – ģimenes un tuvu cilvēku atbalsts, dažkārt arī profesionāļu iesaiste.

Šobrīd valsts finansējums speciālistu palīdzībai ir pieejams caur Pusaudžu resursu centru, kur jau simts skolēnu ar augstu pašnāvības risku un uzvedības problēmām saņēmuši speciālistu palīdzību īpašā Pusaudžu resursu centra programmā. Tā ir pasaulē atzīta programma, kuras laikā jaunietim ir iespēja gan diennakti sazvanīt savu terapeitu, gan darboties grupā un individuāli, mācoties jaunas prasmes un emocijas. Tieši tāpat strādā ar viņa ģimeni un skolu. Taču problēmas skar daudz vairāk jauniešu, un rindā uz šo palīdzību gaida vēl vismaz 20 jaunieši, kuri joprojām apdraud citus un sevi.

Saprotot šīs problēmas aktualitāti un apmaksātu speciālistu trūkumu un pieejamību, Nākotnes Atbalsta fonds piešķīra finansējumu Garīgās veselības atbalsta fondam ESI, kurš dibināts ar mērķi atbalstīt iniciatīvas garīgās veselības aprūpes uzlabošanai un sabiedrības izpratnes veicināšanai par garīgās veselības nozīmīgumu.

Fonds “Esi” ir uzsācis savu projektu, kurā bezmaksas vizītēm pie psihologa vai psihoterapeita var pieteikties jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem. Pērn projektā palīdzību saņēma 40 jauniešu. Tas ir daudz, ņemot vērā, ka ikkatra cilvēka mentālajās problēmās un to sarežģītajā risināšanā ir iesaistīts vēl kāds, visbiežāk paši tuvākie cilvēki.

Lasi vairāk:

https://jauns.lv/raksts/zinas/597627-video-cikls-musejie-mentalas-veselibas-atbalsta-fonda-esi-dibinatajas-skaudrais-stasts

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/11.04.2024-100-pusaudzi-ar-pasnavibas-risku-pabeigusi-ipasu-programmu.a550108/