Turpinām atbalstīt noderīgus un nozīmīgus pasākumus medicīnas jomā

21. un 22. martā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notika ikgadējā 10. starptautiskā studentu konference Health and Social Sciences (International Student Conference Health and Social Sciences; ISC), ko organizē RSU studenti.

Konference dalībniekiem piedāvā modernu un laikmetam atbilstošu formātu ar iespējām piedalīties gan klātienē, gan arī vērot visas konferences sekcijas tiešsaistes formātā.

Zinātniskā programma ir piemērota veselības un sociālo zinātņu studējošajiem, lai ikviens students no visas pasaules varētu apmainīties ar savu pieredzi un zināšanām, prezentējot savu veikumu komisijas priekšā. Konferencē piedalīsies lektori no dažādām pasaules valstīm, kas ir savas nozares spilgtākie pārstāvji. Bez darbu aizstāvēšanas pie starptautiska mēroga žūrijas, būs iespēja piedalīties arī Mastershop darbnīcās, kuru laikā būs iespējas pilnveidot savas praktiskās un teorētiskās zināšanas dažādās jomās.

Savukārt Latvijas veselības nozares pasākums “Gada balva medicīnā” notika 21. martā. Pasākumā balvas tika pasniegtas 15 nominācijās, tika piešķirtas arī vairākas speciālbalvas. Latvijas Ārstu biedrība balvu par mūža ieguldījumu medicīnā šogad pasniedza diviem izciliem ārstiem – traumatologam ortopēdam un veselības aprūpes vadības ārstam Jānim Petronim un internistam kardiologam, profesoram Ivaram Siliņam.

“Gada balva medicīnā ir iespēja ikvienam Latvijas iedzīvotājam atcerēties un izteikt savu atbalstošo viedokli mediķiem, kuri ir palīdzējuši būt veseliem vai izārstēties no slimībām. Apzinoties esošās problēmas nozarē, mēs aicinām šoreiz padomāt par labajām pieredzēm, jo tas rāda pozitīvu piemēru un spēju pilnveidoties visiem nozarē strādājošajiem. Arī šogad pateiksimies ārstiem, kuri savu mūžu veltījuši medicīnai un saviem pacientiem, ārstu izglītošanai un nozares izaugsmes veicināšanai,” stāsta Ilze Aizsilniece, Latvijas Ārstu biedrības prezidente.

Savukārt Nākotnes Atbalsta fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna piebilda: “Mūsu fonds katru gadu atbalsta vairākus projektus medicīnas jomā. Pēdējos gados medicīna Latvijā un pasaulē ir saskārusies ar nopietniem izaicinājumiem. Tāpēc vēlamies atbalstīt mūsu ārstus, kuru ikdienas darbs ļauj cienīgi pārvarēt šīs grūtības un sargāt mūsu veselību un līdz ar to arī mūsu valsts nākotni.”