Turpinām atbalstīt slēpotāju Patrīciju Eiduku!

Šonedēļ fondā viesojās viena no labākajām Latvijas sportistēm, distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka.

Patrīcija atnāca pateikt sirsnīgu paldies Nākotnes Atbalsta fondam, kurš kopš pagājušā gada viņu atbalsta, palīdzot sportistei attīstīties un izcīnīt jaunas uzvaras, pārstāvot Latviju starptautiskajā līmenī.

Nākotnes Atbalsta fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna apsveica Patrīciju ar viņas panākumiem, kuri patiesi kļūst arvien iespaidīgāki!

Savos 23 gados Patrīcija ir sasniegusi ļoti daudz. Viņa ir piedalījusies četros Pasaules čempionātos, un 2023. gada Pasaules čempionātā Planīcā ieguva 11. vietu skiatlonā, kas ir Latvijas slēpotāju augstākā vieta šādās sacensības. Šogad viņa piedalās “Tour de Ski” sacensībās, kur janvāri kopvērtējumā jau izcīnīja astoto vietu.

Patrīcija ir ļoti mērķtiecīga sportiste, kuras apņēmība un neatlaidība var būt par piemēru mums visiem – ne tikai tiem, kuri nodarbojās ar sportu, bet ari tiem, kuri ir ļoti tālu no tā. Mēs visi zinām, ka nopietni sasniegumi jebkurā dzīves jomā, tajā skaita gan biznesā, gan sportā, nav iespējami bez grūta ikdienas darba un pašdisciplīnas. Un Patrīcija ir īsts piemērs tam, kā cilvēks saviem spēkiem var virzīties uz priekšu, īstenot savus sapņus un gūt panākumus.

Patrīcija pastāstīja, ka viņa trenējās divreiz dienā, kopumā ne mazāk par 5-6 stundām. Pamata treniņš, protams, ir slēpošana. Tajos periodos, kad Latvijā sniega nav, sportiste trenējās citās valstīs, kurās ir sniega kārta. Ir arī alternatīvie treniņu uz rollerslēpēm pa asfaltu, lai gan tie ir daudz riskantāki, jo bremzēt ar rollerslepēm ir ļoti grūti. Bet arī tas nav viss – lai sasniegtu izcilus rezultātus, Patrīcija nodarbojas arī ar skriešanu, peldēšanu, trenējās svaru zāle. Viņa uzskata, ka ilgtermiņa rezultātiem ir ļoti būtiski pastāvīgi uzturēt sevi labā fiziskā formā, pakāpeniski paaugstinot savu līmeni.

Profesionālo sportistu dzīve tiek stingri kontrolēta ne tikai no treneru, bet arī no uzraugu puses – piemēram, jebkurā dienā, pat nepiedaloties sacensības, viņiem jābūt sasniedzamiem pēkšņai antidopinga kontrolei. Pasaules līmeņa sportisti, pie kuriem jau pieder arī Patrīcija, izjūt lielu psiholoģisko slodzi, jo viņiem ir jāsasniedz arvien labākus un labākus rezultātus. Tāpēc Patrīcija ir ļoti pateicīga saviem atbalstītajiem par to, ka viņi pilnība uzticas viņai un viņas pašas vēlēšanai gūt panākumus.

Bet pats galvenais ir tas, ka Patrīcija patiesi mīl un bauda slēpošanu. Viņa atzīst, ka kopš bērnības viņai nebija jautājuma, ar ko nodarboties. Nākot no slēpotāju ģimenes, viņa ir skatījusies uz saviem vecākiem un sapratusi, ka slēpes būs arī viņas izvēle.

Tomēr Patrīcija domā ilgtermiņā un jau ir izlēmusi arī to, ar ko viņa nodarbosies nākotnē, pēc profesionālās slēpotājas karjeras beigšanas, un ir iecerējusi studēt medicīnu.

Novēlam Patrīcijai jaunus panākumus gan sportā, gan citās dzīves jomās!