Noskaidroti jauno izpildītāju konkursa “Ineses Galantes talanti” uzvarētāji

Noslēdzies jau desmitais jauno izpildītāju konkurss “Ineses Galantes talanti”, un ir noskaidroti uzvarētāji četrās kategorijās. Konkursa ilggadējais patrons ir Nākotnes Atbalsta fonds, kurš līdzfinansē ne tikai konkursa norisi, bet arī nodrošina naudas balvas uzvarētājiem.

“Šogad mums bija ļoti grūti noteikt uzvarētājus: spilgti, talantīgi izpildītāji, viens labāks par otru, un tie nav vienkārši vārdi. Priecēja arī repertuāra izvēle, piemēram, kāda fināliste izpildīja skaņdarbu, ko īpaši koklei ir sarakstījis Aigars Raumanis – jauns, taču jau ļoti veiksmīgs mūziķis, kas reiz bijis mūsu konkursa laureāts. Šis patiešām bija jubilejas fināls un jubilejas koncerts! No sirds apsveicu uzvarētājus!” ar saviem iespaidiem dalās žūrijas priekšsēdētāja Inese Galante.

Kategorijā “Vokālā māksla” pirmo vietu ieguvusi Brigita Čirkše, otro vietu – Paula Mihailova, savukārt trešo vietu – Elizabete Laura Porgante.

Kategorijā “Stīgu instrumentu spēle” pirmā vieta piešķirta Elīnai Agnetai Lambertei, kura spēlē kokli, otro vietu ieguvusi Anastasija Morozova, kura spēlē vijoli. Ar trešo vietu godalgota Sofija Poļiščuka, kuras instruments bija vijole.

Kategorijā “Taustiņinstrumentu spēle” par pirmās vietas ieguvēju atzīts Antons Pizāns, kurš spēlē akordeonu, otrā vieta piešķirta Marijai Virki, kura spēlē klavieres. Arī trešo vietu ieguvis jaunais mākslinieks Gļebs Jevsejenkovs, kurš spēlē klavieres.

Savukārt kategorijā “Sitaminstrumentu un pūšaminstrumentu spēle” ar pirmo vietu godalgota Teisija Terēze Puncule, kura spēlē saksofonu, otrā vieta piešķirta Rinaldam Rozenlaukam, kurš spēlē oboju. Savukārt trešo vietu ieguvis Ģirts Grigorjevs, kurš spēlē saksofonu.

Ar labdarības fonda “Nākotnes atbalsta fonds” palīdzību, laureāti saņēma naudas balvas. Pirmās vietas ieguvēji saņēma 400 eiro, otrās vietas ieguvējiem piešķirti 300 eiro, savukārt tiem, kas konkursā ieguva trešo vietu, piešķirti 200 eiro. Naudas balvu 100 eiro apmērā saņēma arī konkursa pirmo vietu ieguvēju pedagogi.

Speciālbalvu saņēma pianiste Darja Bondarenko. Viņa uzvarēja nominācijā “Publikas simpātija”, konkursa oficiālajā vietnē viņas video priekšnesums saņēma visvairāk balsu.

Tradicionāli viens no konkursa “Ineses Galantes talanti” vokālistiem iegūs tiesības pretendēt uz Zviedrijas labdarības fonda “Anders Wall Foundation” grantu, kas katru gadu tiek piešķirts jaunajiem vokālistiem. Divi vokālisti saņems operdziedātājas Ineses Galantes meistarklases, savukārt labākajiem finālistiem būs iespēja kā solistiem piedalīties Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra jaunās sezonas projektos.

Jaunie mākslinieki piedalīsies koncertā “Adventes dziesmusvētki Rīgas Domā”, kas norisināsies 9.decembrī. Koncertā piedalīsies Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, Galante, kā arī konkursa “Ineses Galantes talanti” iepriekšējo gadu laureāti, pianists Daumants Liepiņš, operas solists, tenors Artjoms Safronovs un pianists Aleksandrs Komka ar trio “Quasi Serioso”. Koncertā piedalīsies desmitā jubilejas konkursa finālists, pianists Gustavs Kalējs. Savukārt ikgadējos koncertos “Ziemassvētku prelūdija”, kas notiks Rīgas Doma baznīcā 16.decembrī plkst.15 un 19, piedalīsies vijolnieces Morozova un Poļiščuka.