Sākusies tiešsaistes balsošana par desmitā jubilejas konkursa “Ineses Galantes talanti” finālistiem

Noslēgusies prestižā klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkursa “Ineses Galantes talanti 2023” pirmā atlases kārta un ir paziņoti finālisti. Konkursa finālā iekļuvuši 28 dalībnieki: 11 vokālisti, 6 pretendenti kategorijā “Taustiņinstrumentu spēle”, 5 – kategorijā “Stīgu instrumentu spēle” un 6 izpildītāji, kas pretendē uz uzvaru kategorijā “Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēle”. Jubilejas konkursa finālistu vidū ir talantīgi vokālisti un instrumentālisti no visas Latvijas vecumā no astoņiem līdz 40 gadiem.

Konkursa organizatori – Ineses Galantes fonds sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pasniedzējiem un ar labdarības fonda “Nākotnes atbalsta fonds” atbalstu aicina visus Latvijas iedzīvotājus un skatītājus no ārvalstīm atbalstīt jaunos izpildītājus: atvērt oficiālo vietni http://inesesgalantestalanti.lv/tautas-balsojums-2023/ un nobalsot par labāko priekšnesumu.

Skatītāju balsošana turpināsies līdz konkursa finālam un noteiks uzvarētāju nominācijā “Publikas simpātija”.

Jubilejas konkursa “Ineses Galante talanti” žūrijā darbojas kontrtenors Sergejs Jēgers; mūzikas pedagoģe Dagnija Staķe; komponists, diriģents, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas Orķestra diriģēšanas katedras vadītājs, profesors Andris Vecumnieks; Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolniece, asociētā profesore, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas Stīgu instrumentu katedras vadītāja Terēze Zīberte – Ījaba; Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas direktors, saksofonists Ainārs Šablovskis; pianists, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas Klavieru katedras asociētais profesors Toms Ostrovskis, kā arī jaunais žūrijas loceklis – čellists, grupas Dagamba dalībnieks Valters Pūce. Žūrijas priekšsēdētāja – konkursa patronese, Trīszvaigžņu ordeņa kavaliere, operdziedātāja Inese Galante.

Konkursa fināls un laureātu apbalvošana notiks 26.novembrī Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē.

Aktuālā informācija lasāma konkursa oficiālajā lapā sociālajā tīklā Facebook https://www.facebook.com/InesesGalantesTalanti/