Nākotnes Atbalsta fonds ir kļuvis par Dailes teātra atbalstītāju

Nākotnes Atbalsta fonds ir uzsācis ilgtermiņa sadarbību ar Dailes teātri, lai piesaistītu tā iestudējumiem augstākās raudzes profesionāļus no Eiropas, kā arī atbalstītu Dailes teātra darbinieku apmācības Latvijā un ārvalstīs. Šiem mērķiem fonds ziedos teātrim 100 000 eiro sezonā.

Kā uzsver Nākotnes Atbalsta fonda padomes locekle  Jeļena Buraja: “Nākotnes Atbalsta fonds daudzu gadu garumā sniedz atbalstu Latvijas kultūrai un mākslai. Tāpēc ir likumsakarīgi, ka nolēmām atbalstīt Dailes teātra, kas ir lielākais valsts repertuārteātris un viena no spilgtākajām mūsu kultūras vērtībām. Mūsu sadarbības mērķis ir atbalstīt Latvijas sabiedrības vērtības, bagātināt Latvijas kultūru un mākslu, stiprināt tās vietu pasaulē.”

Savukārt Dailes teātra direktors Juris Žagars uzskata: “Šis ir nozīmīgs notikums Dailes teātrim, gan arī liels notikums visā Latvijas kultūrtelpā. Mums ir izdevies šī gada laikā piesaistīt pēdējo laiku lielāko mecenātu un atbalstītāju finansējumu teātra nozarē vienam teātrim, un tas ir lielisks aicinājums citiem potenciālajiem nozares atbalstītājiem un ziedotājiem. Būtiski arī tas, ka šī sadarbība ir ilgtermiņa. Teātra nozare Latvijā ir tā vērta, jo te acīmredzami ir kvalitāte. Šāds nozīmīgs mecenātisma solis ir arī mūsu līdzšinējā darba un panākumu novērtējums. Ieguvējs jebkurā gadījumā būs skatītājs, jo šādi sadarbojoties tiek sekmēta Latvijas teātra mākslas dažādošanās.”

Dailes teātris ir lielākais teātris Baltijas valstīs ar vairāk kā simts gadu senu vēsturi. Teātra ēka ir Rīgas modernisma arhitektūras pērle, bet aktieru trupa ir izauklējusi neskaitāmas teātra zvaigznes, kuras izgaismo Latvijas skatuves mākslas virsotnes. Dailes teātra izrādes iestudē pamanāmākie un interesantākie pašmāju un Eiropas režisori – neatkarīgi no savas tautības un valstiskās piederības viņi veido jaunus Eiropas un Latvijas kultūras saskares punktus. Neatkārtojamā rietumnieciski orientētā saspēlē starp šodienu, vēsturi un skatuves mākslas nākotni Dailes teātris ir kļuvis par šobrīd vadošo teātri Latvijā un arvien pārliecinošāk sevi pierāda arī starptautiski, spēlējot viesizrādes un sadarbojoties ar Eiropas līmeņa teātra profesionāļiem.