Tiek pieņemti pieteikumi dalībai konkursā “Ineses Galantes talanti”

Turpinās pieteikumu pieņemšana dalībai klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkursā “Ineses Galantes talanti”, ko tradicionālo atbalsta Nākotnes Atbalsta fonds.

Šogad konkurss notiks jau 10. reizi pēc kārtas. Piedalīties tajā var vokālisti un mūziķi no visas pasaules, kas spēlē taustiņinstrumentus, stīgu instrumentus, pūšaminstrumentus vai sitaminstrumentus. Tāpat pieteikumus var iesniegt iepriekšējo konkursu laureāti un dalībnieki. Piedalīšanās visiem ir bez maksas.

“Viena no šī konkursa lielākajām vērtībām ir tas, ka iespēja tajā piedalīties ir visiem mūziķiem, kuri vēlas izmēģināt savus spēkus un gūt skatuves pieredzi – neatkarīgi no materiāliem apstākļiem un dzīvesvietas. Tā ir lieliska ideja, kā sameklēt un atbalstīt jaunus talantus. Vēlos īpaši atzīmēt arī to, ka konkursa organizētāji rūpējas par tālāko laureātu attīstību mūzikas jomā, aicinot tos piedalīties koncertos un palīdzot gūt izglītību,” uzskata Inga Šīna, Nakotnes Atbalsta fonda valdes priekšsēdētāja.

Muzikālo priekšnesumu video un pretendentu anketas var iesniegt konkursa oficiālajā vietnē “inesesgalantestalanti.lv” līdz 16.oktobrim.

Konkurss tradicionāli norisināsies divos posmos: pirmajā kārtā žūrija vērtēs dalībnieku video pieteikumus un 30.oktobrī paziņos izpildītājus, kas būs iekļuvuši finālā. Šajā dienā oficiālajā vietnē sāksies arī sabiedrības balsojums, kas noteiks uzvarētāju nominācijā “Publikas simpātija” Konkursa fināls un laureātu apbalvošana notiks 26.novembrī.

Jubilejas konkursa “Ineses Galantes talanti” dalībniekus gaida naudas prēmijas, stipendijas, meistarklases ar slaveniem māksliniekiem un citas vērtīgas balvas no projekta partneriem un mecenātiem. Tāpat jauno talantu konkursa finālisti saņems ielūgumus dalībai ikgadējos muzikālajos notikumos, tostarp publikas iecienītajā festivālā “Summertime – aicina Inese Galante”, kas notiek Jūrmalā, Doma baznīcā notiekošajā koncertā “Ziemassvētku prelūdija”, kā arī citos Ineses Galantes fonda organizētajos prestižajos pasākumos.

Katru gadu konkursā “Ineses Galantes talanti” piedalās līdz 300 dalībniekiem gan no Latvijas, gan arī citām pasaules valstīm. Daudzi tā laureāti jau ar panākumiem iekaro pasaules skatuves.

Vairāk par konkursu lasiet tā mājas lapā.