NAF ir uzdāvinājis “Rīgas Jūgendstila centram” jūgendstila laika spoguļa rāmi

Turpinot sadarbību ar “Rīgas Jūgendstila centru”, Nākotnes Atbalsta fonds ir papildinājis tā krājumus ar vērtīgu jūgendstila perioda spoguļa rāmi. Tas ir apskatāms izstādē “Ūdensrozes”, kas pašlaik notiek muzeja telpās.

Kā teica Nākotnes Atbalsta fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna: “Gadu garumā mums ir izveidojusies cieša un pozitīva sadarbība ar Latvijas muzejiem. Rūpējoties par kultūras vērtību saglabāšanu, regulāri palīdzam tiem iegādāties vērtīgus mākslas priekšmetus, tādā veidā nodrošinot arī iespēja ikvienam tos apskatīt un baudīt. Iepriekš esam uzdāvinājuši vairākus oriģinālus eksponātus arī Rīgas Jūgendstila centram, un mūsu pēdējais dāvinājums – unikāls jūgendstila perioda spoguļa rāmis ar ūdensrožu tematiku – vēl vairāk bagātinās tā kolekciju”.

Izstādē “Ūdensrozes” ir eksponēti lietišķās mākslas priekšmeti, trauki, interjera dekori, pastkartes un izšuvumi no 12 Latvijas muzeju krājumiem un privātkolekcijām.

Izstāde “Ūdensrozes” ir veltīta ziedu tēmai. Kā stāsta tās organizētāji, ūdensroze ir vasaras zieds, kas skatītāju acis priecē galvenokārt jūlijā. Ūdensrozi dēvē arī par Latvijas jūgendstila simbolu un ūdensaugu karalieni, tai radniecīgais lotosa zieds simbolizē garīgu atjaunošanos un atdzimšanu. Jaunajā izstādē redzamās ūdensrozes tapušas no jūgendstila perioda līdz pat 20. gadsimta otrajai pusei un “zied” visu gadu – tās zīmētas uz porcelāna un stikla, izkaltas metālā, iegravētas kokā un dārgmetālā, izšūtas uz dažādām tekstilijām, iespiestas uz pastkartēm un grāmatām, gleznotas uz audekla. Izstādē skatāmās ūdensrozes attēlotas uz visdažādāko izmēru priekšmetiem – no uzpirksteņa līdz vitrāžai un lambrekenam.

Izstāde būs apskatāma līdz 2023. gada 8. oktobrim.

Vairāk lasiet šeit.