Rīgā izdots Georga Timma izstādes katalogs

Septembra vidū mākslas muzejā “Rīgas Birža” Portretu zālē tika prezentēts Georga Vilhelma Timma (1820-1895) izstādes “Gleznotājs, izdevējs, ceļotājs” katalogs. Izstāde šopavasar bija skatāma muzeja Lielajā zālē.

Katalogs izdots ar “Nākotnes Atbalsta fonda” un Rietumu Bankas atbalstu trijās valodās un ir ļoti skaists, ar izcilas kvalitātes poligrāfiju (drukāts “Jelgavas Tipogrāfijā”). Katalogu var iegādāties mākslas muzeja veikalos.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce uzslavēja kataloga lielo zinātnisko dziļumu un muzejisko pamatīgumu, kā arī apsveica projekta kuratori Kseniju Rudzīti ar lielajiem panākumiem.

Georga Vilhelma Timma daudzpusīgais talants veiksmīgi izpaudies dažādās mākslas jomās – stājgrafikā, grāmatu ilustrācijā, glezniecībā un keramikā. Tā kā mākslinieks ir mācījies Sanktpēterburgā, bijis glezniecības akadēmiķis, pavadījis Krievijas imperatoru ceļojumos pa valsti, daudz ceļojis un strādājis Eiropā, viņa radošais mantojums ir būtisks Latvijas, Krievijas, kā arī citu Eiropas valstu mākslas vēsturei.