Ar NAF atbalstu notika kristīga vasaras nometne

Šovasar ar “Nākotnes Atbalsta fonda” atbalstu atpūtas centrā “Norkalni” notika kristīga vasaras nometne “Gaismas talanti 2022”, kurš palīdz bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām.

Šogad nometnē piedalījās 18 ģimenes, un dažām no tām tā bija pilnīgi jauna pieredze un savā ziņā pat eksperiments. Jāatzīmē, ka bērniem un pusaudžiem ar īpašām vajadzībām, kā arī bērniem no trūcīgām ģimenēm ir iespēja piedalīties nometnē bez maksas.

Nometnes programmas ietvaros bērni un jaunieši apmeklēja daudzas interesantas Latvijas vietas, piemēram, zirgu fermu, dendroloģisko parku Ogrē, Daugavas muzeju un upes Lielā Jugla apkārtni. Papildus tam, bija arī citi interesanti pasākumi: kopā ar vecākiem nometnes dalībnieki iestudēja izrādes un sagatavoja dejas, piedalījās radošajās darbnīcās un spēlēs, un katra diena noslēdzās ar tradicionālo sadziedāšanos pie ugunskura ar ģitārām, bet katru vakaru viņus sagaidīja ģitāra, dziesmas, ugunskurs un sarunas zem zvaigžņotām debesīm.

Pateicoties tam, visi bērni un jaunieši bija ieguvuši noderīgas prasmes, kā arī jaunu garīgu un emocionālu pieredzi. Citiem vārdiem sakot, radoši, lietderīgi un interesanti pavadīja laiku, nomainot ikdienišķo vidi.

Viens no galvenajiem nometnes mērķiem bija iepazīstināt bērnus un jauniešus ar īpašām vajadzībām ar parastiem bērniem, kuri arī piedalījās nometnē. Šī iepazīšanās sniedza unikālu pieredzi parastiem bērniem un, pats galvenais, palīdzēja bērniem ar īpašām vajadzībām iejusties “lielajā” pasaulē.