Tika paziņoti konkursa “Kilograms kultūras” uzvarētāji

19. februārī, Latvijas televīzijas tiešraidē noritēja Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas “Kilograms kultūras 2021” pasniegšanas ceremonijā, kas jau vairākus gadus norisinās ar Rietumu Bankas labdarības fonda “Nākotnes Atbalsta fonda” atbalstu.

Ceremonijas ietvaros laureāti tika apbalvoti deviņās kategorijās: “Mūzika”, “Vizuālā māksla”, “Literatūra”, “Kino”, “Teātris”, “Mantojums”, “Pārsteigums”, “Notikums” un “Mana kultūrvieta”. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, kas uzvarēja nominācijā “Mana kultūrvieta”, kļuva par šīs kategorijas pēdējo laureātu, jo konkursa organizatori pieņēma lēmumu no nākamā gada neiekļaut šo kategoriju kopējā balsošanā.

Taču “Mana kultūrvieta” nominācijas vietā paradīsies divas jaunas kategorijas: “Popkultūra” – nominācija, kas aptvers pasākumus, kuri neierakstās svarīgākajās Latvijas koncertzālēs, un “Starts” – nominācija, kas pievērsīs uzmanību spožām debijām dažādās kultūras jomās.

“Nākotnes Atbalsta fonda” valdes priekšsēdētāja Inga Šīna, pasniedzot ceremonijā vienu no balvām, atzīmēja: “Es no sirds priecājos par to, cik daudz mūsu valstī ir talantīgu cilvēku. Priecājos par to, cik mēs esam radoši, neatlaidīgi, drosmīgi, uzticīgi saviem ideāliem. Pagājušais gads arī kultūras jomā bija īpaši grūts un izaicinājumu pilns. Bet, neskatoties uz to, mēs kārtējo reizi redzam daudz brīnišķīgu mākslas darbu. Un tas vēlreiz pierāda, ka īsta māksla top jebkuros laikos un apstākļos. Tā mainās kopā ar laikmetu un kļūst par tā organisku sastāvdaļu. Es vēlos pateikties visiem māksliniekiem, kuri padara mūsu dzīvi spožāku, krāsaināku un daudzveidīgāku!”

Konkursa “Kilograms kultūras 2021” laureātu sarakstu var apskatīt portālā LSM.lv.

“Kilograms kultūras” ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM. Balvas nominantus izvirza profesionāļu žūrija, bet uzvarētājus izvēlējas skatītāji un klausītāji trīs balsojumos – Pavasara, Rudens un Ziemas.

Konkurss tika dibināts 2012. gadā, kad pirmās balvas ieguva 2011. gada spilgtākie kultūras notikumi.