“Nākotnes Atbalsta fonds” dāvināja muzejam Aleksandras Beļcovas darbu

Vienā no nesen notikušajām mākslas darbu izsolēm “Nākotnes Atbalsta fonds” nopirka Aleksandras Beļcovas gleznu “Ainava ar krustu. Francija”, kas tapusi 1930. gadu sākumā, viena no mākslinieces braucienu uz Azūra krastu laikā.

Šis darbs tika dāvināts Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejam Rīgā.

“Ainava ar krustu. Francija” ir pasteļa glezna, kurā ir attēlota piejūras ainava ar kalniem un ēkām pakājē. Kalns ar krustu, kas uzstādīts kalna virsotnē, ir sastopams arī citos mākslinieces darbos, kas tapuši Francijas dienvidos.

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja direktore Nataļja Jevsejeva saka: “Aleksandras Beļcovas darbi, kas tika veidoti XX. gadsimta 20.-30. gados, ir mūsu īpaša interese un tie vienmēr piesaista muzeja apmeklētāju uzmanību. Mēs esam priecīgi, ka mūsu kolekcija un fondi tiek pastāvīgi papildināti. Tas ir iespējams, pateicoties atbalstam tostarp arī no privātiem mecenātiem un organizācijām. Mēs esam ļoti pateicīgi par labdarības organizāciju un privātpersonu vēlmi sniegt muzejam atbalstu, ko mēs ļoti augstu vērtējam!”

“Nākotnes Atbalsta fonda” valdes loceklis Sergejs Grodņikovs atzīmē: “Mūsu fonda sadarbībai ar Sutas un Beļcovas muzeju ir sava vēsture, šis nav pirmais mūsu kopīgais projekts. Pēdējo gadu laikā fonds nopirka un dāvināja šim muzejam vairākus mākslas darbus, kā arī atbalstīja muzeja zinātnisko, metodisko un izstāžu darbību. Ļoti žēl, ka pandēmijas apstākļi apgrūtina muzeja darbu, atņemot mākslas cienītājiem iespēju apmeklēt muzejus un apskatīt eksponātus. Cerams, ka drīz tas viss beigsies, un šis interesantais, unikālais muzejs atkal vērs savas durvis apmeklētājiem!”