Šajā vasarā – taisām kino kopā!

“Nākotnes Atbalsta fonds” (NAF) ir piešķīris finansējumu vasaras kino skolai “Taisām Kino kopā”, lai atbalstītu pusaudžiem un jauniešiem izstrādātu radošo darbnīcu organizēšanu.

Skolas teorētisko un praktisko nodarbību laikā bērni iepazīsies ar to, kā tiek veidotas filmas, tostarp ar galvenajām kino profesijām, kā arī mēģinās uzņemt savu īsfilmu.

Skolas dalībnieku atlase notiek konkursa kārtībā. Nodarbību apmeklējums ir bez maksas. Nodarbības norisināsies Rīgā jūlijā un augustā.

Radošajām darbnīcām var pieteiksieties pusaudži un jaunieši vecumā no 12 līdz 19 gadiem. Lai kļūtu par radošo darbnīcu dalībnieku, līdz 16.jūlijam uz e-pastu [email protected] jānosūta pieteikums, norādot informāciju par sevi (vārds, uzvārds, vecums, mācību iestāde, klase, kurss, tālruņa numurs). Ja kandidāts vēl nav sasniedzis 18 gadu vecumu, jānorāda arī viena no vecākiem tālruņa numurs un e-pasts. Kandidātam arī ir jāuzraksta un jānosūta skolai neliela vēstule (10-20 teikumi) par to, kāpēc viņš vēlas piedalīties projektā.

Kino projekta vadītājs, režisors, scenārists un producents Stanislavs Tokalovs atzīmē: “Skolas nodarbības notiek jau astoto gadu pēc kārtas. Mēs cenšamies piesaistīt darbnīcām talantīgus bērnus, pastāstīt un parādīt viņiem visu, ko zinām par kino, visus filmas tapšanas posmus: no scenāriju veidošanas līdz skaņas ierakstīšanai un montāžai. Skolas nodarbības ir maksimāli tuvinātas reāliem filmēšanas apstākļiem. Visu darbu bērni darīs paši, apgūstot grimētāja, apgaismotāja, operatora, režisora, aktiera u.c. profesijas. Skolas pamatmērķis ir dot katram audzēknim iespēju izprast savus talantus un atklāt viņam pārsteidzošu, spilgtu un daudzveidīgu kino pasauli.”

“Jauniešu radošu spēju un talantu attīstība vienmēr bija viena no mūsu fonda prioritātēm. Esam atbalstījuši dažādus skolēniem un studentiem domātus projektus mūzikas, glezniecības, dizaina, teātra jomā, tomēr līdz šim vēl neesam saskarušies ar kino. Tāpēc mūs īpaši ieinteresēja sadarbība ar kino skolu „Taisām Kino kopā”. Visiem jauniešiem, kuri piedalīsies šajā projektā, es novēlu aizraujošu un interesantu   darbu! Lai jums rodas jaunas oriģinālas idejas un ir spēja tās realizēt dzīvē!” saka “Nākotnes Atbalsta fonda” valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.