Laikmetīgā māksla ar sarežģītu likteni, intriģējoša bezpajumtniece, ir aplūkojama Rīgā, bijušajā fabrikā “Boļševička”

No 3. jūnija Rīgā, bijušās fabrikas “Boļševička” teritorijā, ir atvērts mākslas parks ar nosaukumu “Mobilais muzejs. Nākamā sezona.”

Projekta organizators ir Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC).

Šajā parkā varēs apskatīt mūsdienu latviešu mākslinieku darbus, kas 1990. gados radīti dažādiem mākslas projektiem.

Daudziem no šiem darbiem bijis sarežģīts liktenis. Pēc tam, kad tie bija izpildījuši savu (bieži vien vadošo) lomu kāda mākslas projekta ietvaros, tiem bija jāatgriežas sava autora darbnīcā vai jāpārceļas uz kādu pagaidu vietu, kas ne vienmēr ir piemērota autora iecerēm un plāniem.

Mākslas parka projekta organizatori šos artefaktus dēvē par “bezpajumtniekiem”, un tagad, ņemot vērā to sākotnējo kontekstu, tie tiek izstādīti “Boļševičkā” – ne tikai, lai tiktos ar “laikmetīgās mākslas” vērotājiem un cienītājiem, bet arī lai sabiedrībai atgādinātu par Laikmetīgās mākslas muzeja izveides aktualitāti Latvijā. Par to tiek spriests jau sen.

Parkā būs skatāmi daudzu mākslinieku, tostarp Aigara Bikšes, Ērika Boža, Evelīnas Deičmanes-Vidas, Ivara Drulles, Reiņa un Kristas Dzudzilo, Daces Džeriņas, Andra Eglīša, Katrīnas Neiburgas, Jāņa Novika, Kirila Panteļejeva, Monikas Pormales, Artura Virtmaņa, Brigitas Zelčas-Aizpures darbi.

Mākslas parks “Boļševičkā” ir liela mēroga brīvdabas ekspozīcija, muzejs bez jumta un sienām, ko var apmeklēt individuāli vai kopā ar draugiem, sekojot izstādē piedāvātajam maršrutam un audio gida padomiem.

Tiem, kurus nopietni interesē laikmetīgā māksla, ir pieejama publiska programma, kas apvienota ar festivālu Survival Kit, ar kopēju nosaukumu “Fiktīvais muzejs” – diskusijas, mākslinieku autorpasākumi, izrādes un izglītojošas programmas.

Mākslas parku var apmeklēt bez maksas, un tas būs atvērts trīs dienas nedēļā: ceturtdienās un piektdienās no pulksten 14.00 līdz 20.00, bet sestdienās no pulksten 12.00 līdz 20.00.

Projektu atbalstīja Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome un Nākotnes Atbalsta fonds.