Pasniegtas balvas konkursa «Kilograms kultūras» laureātiem

Šonedēļ tika pasniegtas balvas Latvijas Televīzijas un radio konkursa “Kilograms kultūras” uzvarētājiem. Šī konkursa rīkošanu atbalsta Rietumu Bankas labdarības fonds.

Balsošanā, kas ir notikusi vairākos etapos, ir noteikti konkursa laureāti deviņās nominācijās. Visi uzvarētāji saņems naudas prēmijas 1000 eiro apmēra no Rietumu Bankas labdarības fonda.

Par gada spilgtāko notikumu tika atzīta vēsturiskā spēlfilma “Dvēseļu putenis”. Tika apbalvoti arī labāko darbu autori tādās kategorijās kā mūzika, literatūra, teātris, vizuālā māksla un citās.

Konkurss “Kilograms kultūras” tiek rīkots ik gadu, sākot no 2012. gada, un tradicionāli tas notiek ar Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu.

«Neapšaubāmi, ka šis konkurss ir ievērojama Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļa. Tas ne tikai izceļ spilgtākos sasniegumus dažādās mākslas jomās, bet arī palīdz mums visiem gūt plašāku priekšstatu par jaunākajiem notikumiem, uzzināt par jaunajiem māksliniekiem, jaunajiem darbiem, iepazīties ar tiem. Pie tam mēs visi – Latvijas iedzīvotāji – esam nevis tikai vērotāji, skatītāji un klausītāji, bet vienlaikus varam arī aktīvi piedalīties kultūras procesos, un tas ir ārkārtīgi būtiski”, teica Inga Šīna, Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja.

Pretendentus uz vairākumu konkursa nomināciju izvirza profesionāla žūrija, kuras sastāvā ir Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāla LSM.lv pārstāvji. Savukārt uzvarētāji no izvirzītajiem kandidātiem tiek noteikti balsošanā, kurā var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply