Rietumu Bankas labdarības fonda vadītāja – par akciju “Meklējam sirdsmāsiņu”

Tuvojoties akcijas “Meklējam sirdsmāsiņu” uzvarētāju apbalvošanai, laikraksts Diena ir publicējis rakstu ar Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāju Ingu Šīnu. Viņa pastāstīja, kā šī fonda rīkotā akcija notika šogad, kādi ir nākotnes plāni, kā arī dalījās ar viedokli par to, ko varētu uzlabot medicīnas māsu profesijas attīstībai.

Kā atzīmēja Inga Šīna, akcija “Meklējam sirdsmāsiņu” ir viens no Rietumu bankas labdarības fonda ilggadējiem projektiem. Gadu no gada konkurss kļūst populārāks, par to zina aizvien vairāk cilvēku, to jau iepriekš gaida. “Tas nozīmē, ka ideja, kas mums radās vairāk nekā 10 gadu atpakaļ, ir transformējusies par labā nozīmē ierastu pasākumu, kas ir novērtēts un vajadzīgs sabiedrībai”, teica fonda vadītāja.

Viņa pastāstīja, ka bērnu vecāki un arī paši bērni aktīvāk iesaistās balsošanā un šādā veidā vēlas pateikt “paldies” labākajām māsiņām, kuras noteikti to ir pelnījušas. Inga Šīna uzsvēra: “Kopš tā brīža, kad uzsākām šo akciju, veselības aprūpē jau daudz kas ir mainījies uz labo pusi, arī māsiņu darbs tagad tiek novērtēts augstāk. Un mums ir gandarījums par to, ka arī mēs šos procesus esam ietekmējuši”.

Bet darba vēl ir daudz. Viens no būtiskākajiem aspektiem ir dot māsiņām iespēju attīstīties savā profesijā, iegūt un pielietot jaunas zināšanas. Tam ir nepieciešams plašāk ieviest jaunākās tehnoloģijas, kas atvieglo un minimizē māsu rutīnas darbu un vienlaikus dod iespēju celt viņu kvalifikāciju, paver jaunas perspektīvas karjerā.

“Uzskatu, ka ir vēl daudz jādara, lai tāda svarīga un augsti kvalificēta profesija kā medicīnas māsa tiktu gan atzinīgi materiāli novērtēta, gan augstu respektēta no sabiedrības puses,” uzskata Inga Šīna.

Atgādināsim, ka akcija “Meklējam sirdsmāsiņu” šogad notika Bērnu klīniskā universitātes slimnīcā, kas ir vadošā bērnu veselības aprūpes iestāde Latvijā. Konkursa uzvarētājas tiks apbalvotas 31. janvārī.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply