Ar Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu notiks divdesmitā seno automobiļu parāde „Retro Jūrmala”

Sestdien, 31. augustā Jūrmalā notiks ikgadējā antikvāro automobiļu parāde „Retro Jūrmala”.

Šogad populārais auto salidojums svin jubileju – tas notiek jau 20. reizi. Pasākumu kopā ar Jūrmalas pilsētu tradicionāli atbalsta Rietumu Bankas labdarības fonds.

Augusta pēdējās nedēļas nogale Latvijas un daudzu citu valstu antikvāro auto īpašniekiem un cienītājiem ir īpašs laiks – katru gadu šajās dienās kūrortpilsētas ielās notiek krāšņa pasaules autorūpniecības šedevru parāde.

Gaidāms, ka šajā braucienā piedalīsies vairāk nekā 200 retro automobiļu un motociklu, kas uz Jūrmalu atbrauks no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas, Vācijas, Zviedrijas, Somijas un citām valstīm.

Šī jubilejas retro parāde tiks veltīta tās idejiskā tēva un rīkotāja Māra Mežapuķes piemiņai.

„Ar šo parādi mēs pieminam no mums pāragri aizgājušo Māri Mežapuķi – bez viņa šāds retro brauciens, ko ir iemīlējuši daudzi dažādu valstu antikvāro automobiļu kolekcionāri un cienītāji, nebūtu bijis iespējams. Māris bija augstākās klases profesionālis, iedvesmas pilns organizators un patiess sava darba entuziasts, kurš no nulles radīja un gadu no gada attīstīja šo pasākumu, kas šobrīd ir viena no Jūrmalas „vizītkartēm”,” saka Latvijas klasisko automobiļu valdes locekle Liene Mežapuķe.

Parādes dalībnieku reģistrācija sāksies pulksten 9.30 Dubultu autostāvvietā. Pēc tam procesija virzīsies uz kūrorta centru, kur laikā no pulksten 12.30 līdz 14.30 ir plānota apstāšanās Jomas ielā. Tur visi interesenti varēs tuvumā apskatīt „parādes dalībniekus”, kā arī nofotografēties kopā ar to kolorītajiem šoferiem, daudzi no kuriem par godu šim pasākumam parasti veido tēlus, kas atbilst laikmetam, kad radīts viņu „lolojums”.

Pēc tam brauciena dalībnieki dosies uz Ragaciemu, kā arī piedalīsies šajā dienā Tukumā notiekošajos Veselības un sporta svētkos.

Parāde „Retro Jūrmala” ir lielākais šāda veida pasākums Baltijā. Tā laikā braucieni mijas ar ilgstošu apstāšanos, kas pulcē daudzus skatītājus, kuriem ir iespēja pilnā mērā izbaudīt unikālo un reto pārvietošanās līdzekļu burvību – daudzi no tiem mūsdienās ir patiesa greznība; var arī vērot aktieru uzstāšanos un paklausīties mūziķu sniegumu.

Jūrmalas parādi īpašu padara tas, ka lēmumu par dalību tajā var pieņemt gan iepriekš, gan arī pēdējā brīdī – reģistrācija pasākuma vietā ir pieejama ikvienam.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply