Apbalvoti konkursa “Ineses Galantes talanti” uzvarētāji

Aizvadītajā svētdienā, 12.maijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkursa “Ineses Galantes talanti 2019”, fināls un uzvarētāju apbalvošana.

Konkurss tradicionāli notiek ar Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu.

Jau sesto reizi konkursa organizatori tā iedvesmotājas – operas dīvas Ineses Galantes – vadībā rīko pasākumu, kurš gadu no gada atklāj jaunus klasiskās mūzikas izpildītāju vārdus.

Visiem finālistiem piedalīšanās prestižajā konkursā ir svarīgs posms profesionālajā karjerā, bet uzvara ļauj iekarot mūzikas pasaules augstākās virsotnes. Daudzi iepriekšējo gadu laureāti uzstājas uz pasaules labākajām skatuvēm un iegūst godalgotas vietas starptautiskos mūzikas konkursos.

“Ineses Galantes talantu” fināls tradicionāli kļūst par īpašu notikumu klasiskās mūzikas cienītāju vidū: šogad fināla kārtā piedalījās 31 jaunais mūziķis. Fināla kārtā viesi un neskaitāmi tiešraides klausītāji baudīja A. Vivaldi, F. Šopēna, S. Rahmaņinova, G.F. Hendeļa, Dž. Pučīni, M. Ravēla un citu ievērojamu komponistu kompozīcijas.

Par konkursa uzvarētājiem kļuva: kategorijā “Vokālā māksla” – Artjoms Safronovs (1.vieta), Annija Kristiāna Ādamsone (2.vieta), Daniils Kuzmins (3.vieta); kategorijā “Stīgu instrumentu spēle” – Rūdolfs Miķelsons (vijole, 1.vieta), Sofija Ņečiporenko (vijole, 2.vieta), Alma Anete Miķelsone (čells, 3.vieta); kategorijā “Taustiņinstrumentu spēle” – Daniils Mickēvičs (klavieres, 1.vieta), Zita Toma (akordeons, 2.vieta), Marta Ļitvinova (akordeons, 3.vieta); kategorijā “Pūšaminstrumentu/sitaminstrumentu spēle” – Arnita Lipska (saksofons, 1.vieta), Mārtiņš Starostnieks (sitaminstrumenti, 2.vieta), Mārtiņš Zujs (trombons, 3.vieta).

Uzvarētāji saņēma naudas prēmijas un stipendijas no Rietumu Bankas labdarības fonda.

“Izpildītāju līmenis mūsu konkursā aug ar katru gadu, un tās nav tikai vispārīgas frāzes. Ir ļoti patīkami, ka mūzikas skolas un akadēmijas augstu novērtē mūsu projekta nozīmi, mēs ļoti priecājamies par veiksmīgo sadarbību. Vēlos pateikties pedagogiem par tik augstu finālistu sagatavošanas līmeni. Tas ir liels prieks – vērtēt jaunus, talantīgus mūziķus un dziedātājus, kuri lieliski pārvalda spēles un vokālo tehniku,” pastāstīja konkursa patronese un žūrijas priekšsēdētāja Inese Galante.

Žūrija īpaši izcēla 2019.gada finālistu izvēlēto brīnišķīgo muzikālo repertuāru, artistiskumu, notikumam un repertuāram piemērotos skatuves tēlus, kā arī, neskatoties uz lielu skaitu gados ļoti jaunu konkursa dalībnieku – vismazākajiem bija tikai desmit gadu, augstu tehniskās sagatavotības līmeni.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply