Rietumu Bankas labdarības fonds svin 12 gadu jubileju

Šī gada 13.aprīlī Rietumu Bankas labdarības fonds (RBLF) svin savu 12. jubileju. Fonds tika dibināts 2007.gadā ar mērķi veicināt filantropiju un mecenātismu Latvijā, atbalstot sociāli atbildīgu rīcību un sabiedriska labuma mērķu sasniegšanu, līdz šai dienai fonda galvenajām prioritātēm esot sociālām problēmām, jauniešiem un bērniem, izglītībai, zinātnei, medicīnai, mākslai un kultūrai. Kopš dibināšanas brīža kopējā RPLF izlietoto ziedojumu kopsumma ir sasniegusi 5 712 938 eiro, savukārt 2018.gadā tika realizēti 95 projekti.

“Labdarības fonda jubileju kopā ar kolēģiem uzskatām par ļoti nozīmīgu notikumu, iespējams pat nozīmīgāku par mūsu pašu dzimšanas dienām. Tā ir iespēja svinēt visus tos labos darbus, ko fonds ir paveicis šo gadu laikā, atbalstot un palīdzot gan bērniem un jauniešiem, gan kultūras un medicīnas nozarē strādājošajiem, kas ikdienā velta daudz laika un pūļu, sniedzot savu pienesumu sabiedrībai. Labdarības fonda realizētie projekti ir izcils veids, kā palīdzēt Latvijas valsts labklājībai kopumā,” dalās “Rietumu Bankas labdarības fonda” valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Sadarbībā ar Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju jau septīto gadu pēc kārtas tika organizēts projektu konkurss „Latvijas sakrālais mantojums”, kura mērķis ir sekmēt Latvijas sakrālās arhitektūras un mākslas pieminekļu saglabāšanu un kvalitatīvu restaurāciju. Rezultātā tika atbalstītas 7 dažādu reliģisko konfesiju draudzes, piešķirot līdzekļus to īpašumā esošo valsts un vietējās nozīmes kultūras pieminekļu restaurācijai un atjaunošanai.

Piekto reizi tika organizēts konkurss “Ineses Galantes Talanti” sadarbībā ar Ineses Galantes fondu, kura mērķis ir atklāt jaunus un talantīgus Latvijas izpildītājmāksliniekus un veicināt bērnu un jauniešu profesionālo interesi par klasisko mūziku. Konkursā varēja piedalīties visu Latvijas pilsētu un novadu mūzikas skolu audzēkņi četrās kategorijās. Bērniem un jauniešiem bija iespēja piedalīties konkursā ne tikai Rīgā, bet arī uz vietas reģionos, tādējādi veicinot iespēju piedalīties arī bērniem no maznodrošinātām ģimenēm un no attālākām Latvijas vietām. Uzvarētājiem tika piešķirtas stipendijas, iespēja apmeklēt meistarklases, tāpat bērni saņēma veicināšanas balvas, un iespēju uzstāties koncertos kopā ar I.Galanti, gūstot nenovērtējamu pieredzi nākotnes karjerai mūzikā un pilnveidojot savas prasmes.

No RBLF puses trešo reizi tika atbalstīts nozīmīgs kultūras notikums – Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balva «Kilograms kultūras» – viens no Latvijas kultūras dzīves nozīmīgākajiem notikumiem. Visa gada garumā speciāli izveidota neatkarīga žūrija izvirzīja balsošanai spilgtākos kultūras notikumus kategorijās: teātris, mūzika, vizuālā māksla, literatūra un kino. Papildus apbalvojums tika paredzēts divās kategorijās: Gada pārsteigums un Gada notikums. Rietumu Bankas labdarības fonds šajā notikumā nodrošināja naudas prēmijas uzvarētajiem.

Ņemot vērā, ka bērni un jaunieši ir viena no primārajām RBLF mērķauditorijām, 2018.gadā tika sniegts atbalsts sporta aktivitāšu pieejamības paplašināšanai – sadarbībā ar dažādu Latvijas reģionu skolām un “VEF Rīga” tika uzstādīti brīvi pieejami basketbola grozi skolu teritorijās, tā veicinot sporta infrastruktūras attīstību, kā arī bērnu un jauniešu veselīgu dzīvesveidu un sportisko aktivitāšu pieejamību.

Tika īstenota akcija “Meklējam sirdsmāsiņu”, kura ļāva jebkuram slimnīcu apmeklētājam vai pacientam izteikt pateicību medmāsām, godinot viņu smago darbu. Šīs akcijas laikā tika apbalvotas 20 labākās medmāsas, Rietumu Bankas labdarības fondam dāvājot motivējošās prēmijas.

Labdarības fonds gada garumā ir palīdzējis biedrībām, skolām, mūzikas skolām, internātskolām, studentiem, maznodrošinātām ģimenēm, pensionāriem un pašvaldību sociālajiem dienestiem apmeklēt dažādus kultūras pasākumus, piešķirot bezmaksas biļetes uz dažādiem koncertiem, teātriem un pasākumiem. Tāpat RBLF sniedza atbalstu vairākiem pasākumiem, lai to apmeklējums sabiedrībai būtu bez maksas un lai paplašinātu un dažādotu Latvijas kultūras un mākslas telpu un kultūras notikumu pieejamību. Tāpat tas palīdzējis pilnveidot skolēnu un studentu apmācības procesu un zināšanas.

Līdztekus citiem projektiem, 2018.gadā fonds palīdzējis bērniem un jauniešiem, un jo īpaši no maznodrošinātām un nelabvēlīgām ģimenēm, paplašinot to brīvā laika pavadīšanas iespējas. Brīvā laika pavadīšanas iespēju paplašināšana bērniem un jauniešiem. Pagājušajā gadā tika piešķirts finansējums vairākām izglītojošām, atpūtas un sporta nometnēm bērniem un jauniešiem, ar mērķi dažādot šo mērķa grupu ikdienu, paplašināt bērnu redzesloku un nostiprināt veselību. Tas palīdzējis bērniem un jauniešiem pavadīt brīvo laiku kvalitatīvi, veselīgi un aktīvi, atbalstot dažādu biedrību rīkotās nodarbības, sporta treniņus, pasākumus, līdzdalību sacensībās un sporta inventāra iegādi.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply