Rietumu Bankas labdarības fonda konkursa „Latvijas sakrālais mantojums” ietvaros restaurētie artefakti izstādē „Rīgas biržā”

Pirms dažām dienām mākslas muzejā „Rīgas birža” tika atklāta izstāde „No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”. Eksponātu vidū ir arī priekšmeti, kas tika restaurēti, izmantojot Rietumu Bankas Labdarības fonda konkursa „Latvijas sakrālais mantojums” ietvaros piešķirtos līdzekļus.

Izstāde ir veltīta Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejai – šīs apvienības speciālisti mums palīdz ieraudzīt vēstures artefaktus un mākslas priekšmetus tādus, kādi tie tika radīti – bieži vien vārda burtiskā nozīmē „glābjot tiem dzīvību” un saglabājot nākamajām paaudzēm.

Ekspozīcijā ir apskatāmi 130 darbi no Latvijas muzeju kolekcijām, Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, privātkolekcijām un dievnamiem – tie ir ieguvuši „otru dzīvi”, pateicoties restauratoru pūlēm un meistarībai.

Izstādes eksponātu vidū ir reliģiskās kultūras priekšmeti, kas tika atjaunoti Rietumu Bankas labdarības fonda konkursa „Latvijas sakrālais mantojums” ietvaros: glezna „Jēzus Ģetzemanes dārzā” no Daugavpils novada Silenes Romas katoļu baznīcas un 18. gs. sākumā darināts skapis sakrālo priekšmetu glabāšanai no Kuldīgas Sv. Trīsvienības katoļu baznīcas, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis.

Katra minētā artefakta restaurācija izmaksāja vairākus tūkstošus eiro.

Izstāde Rīgas biržā ir apskatāma līdz 9. jūnijam.

Atgādinām, ka pieteikumus dalībai projektu konkursā „Latvijas sakrālais mantojums – 2019” Rietumu Bankas Labdarības fonds pieņem līdz 15. aprīlim. Precīzāka informācija par konkursu atrodama šeit.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply