Konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāti iekaros pasaules skatuves

Šopavasar Latvijā ar Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu jau sesto reizi notiks klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkurss “Ineses Galantes talanti”, kas katru gadu ne tikai atklāj pasaulei jaunu mākslinieku vārdus, bet arī lielā mērā veicina to profesionālo izaugsmi. Konkursa laureātu regulāri piedalās starptautiskās muzikālās sacensībās un veiksmīgi uzstājās uz vienas skatuves ar pasaulē pazīstamiem mūziķiem.

“Es ieguvu pirmo vietu Starptautiskajā vokālistu konkursā Zviedrijā, pērn debitēju divās Pučīni operās: dziedāju Mizeti “Bohēmā” un Ivettu “Bezdelīgā”. Patlaban mēģinu grāfienes Anastasijas lomu Kalmana operetē “Čardaša karaliene”, gatavojos uzstāties koncertā “Mainīgā Francija” un dalībai Starptautiskajā opermūzikas koncertā, kas vasaras beigās notiks Igaunijā,” pastāstīja konkursa “Ineses Galantes talanti” 2016.gada laureāte, tagad – Latvijas Nacionālās operas soliste Marlēna Keine.

Pēc viņas teiktā, Ineses Galantes konkurss ir brīnišķīga muzikālās karjeras starta platforma, kas ļauj ne tikai atklāt un likt pamanīt sevi profesionālai žūrijai, bet arī strādāt ar kļūdām, tā paaugstinot savu līmeni.

“Galantes konkurss man bija morāls un finansiāls atbalsts, bet piedalīšanās festivālā “Summertime – ielūdz Inese Galante” bija vienkārši neaizmirstama pieredze! Turklāt Inese Galante kā pedagoģe man ļoti palīdzēja uzlabot vokālo tehniku. Īpaši vēlētos viņai pateikt paldies par siltumu, par personisku attieksmi un laiku, kuru viņa veltīja manai sagatavošanai konkursam Stokholmā! Rezultātā es ieguvu balvu – 10 000 eiro,” pastāstīja Keine.

Arī 2015.gada konkursa laureāts, saksofonists Aigars Raumanis pastāstīja par saviem sasniegumiem: “Pagājušais gads man bija ļoti piesātināts! Piedalījos vairākos konkursos, taču visbūtiskākie sasniegumi bija Polijā notikušā Eiropas saksofonu foruma Grand Prix, uzvara starptautiskā konkursā Online Music Competition eMuse Grieķijā un 3.vietā Rumānijas muzikālo interpretāciju konkursā. Turklāt ieguvumu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un LMT apbalvojumus. Tāpat bija daudz koncertu, kuru vidū īpaši vēlētos izcelt “Ziemassvētku prelūdiju” Doma baznīcā. Tas bija brīnišķīgs vakars! Esmu ļoti priecīgs, ka Ineses Galantes fonds turpina mani aicināt piedalīties savos pasākumos! Jaunajiem mūziķiem ir ļoti svarīgi iet uz priekšu, bet pirms četriem gadiem konkurss “Ineses Galantes talanti” man kļuva par pakāpienu uz jaunu līmeni – tas patiešām man ļāva izaugt muzikālajā ziņā. Tagad man ir daudz plānu nākotnei – tā ir gan sadarbība ar Sinfonieta Rīga, gan Lusensa cikls diviem saksofoniem un Latvijas radio koriem, gan Ritvara Garozas un Dāvja Jurkas darbi, kurus es spēlēšu kvarteta Atomos sastāvā, gan gatavošanās konkursiem Beļģijā un Androša, gan koncerti Igaunijā un ASV.”

Konkursa laureāti saņem ne tikai atbalstu un noderīgus padomus, bet arī vērtīgas balvas un dāvanas no konkursa partneriem.

Konkursu organizē: Ineses Galantes fonds ar “Rietumu Bankas labdarības fonda” atbalstu. Projekts notiek, cieši sadarbojoties ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pasniedzējiem.

Pateicoties Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstam, piedalīšanās konkursā ir bez maksas, pieteikumu līdz 10.martam var iesniegt ikviens interesents bez vecuma ierobežojuma.

“Uzskatu, ka ir ļoti būtiski dot iespēju piedalīties šādos konkursos ikvienam jaunajam mūziķim un dziedātājam, neuzstādot nekādus ierobežojumus. Jo patiesais talants nav atkarīgs ne no vecuma, ne no cilvēka labklājības līmeņa. Katru gadu, atbalstot šo konkursu, mēs no sirds priecājamies par tā dalībnieku uzdrošināšanos un panākumiem. Novēlu visiem konkursa dalībniekiem veiksmi un sasniegumus arī šogad!” – pauž savu viedokli Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Lai piedalītos konkursā, ir jāaizpilda anketa oficiālajā vietnē www.inesesgalantestalanti.lv un jānosūta sava priekšnesuma video pieteikums.

Aktuālajai informācijai var sekot konkursa oficiālajās lapās sociālajos tīklos
Facebook 
https://www.facebook.com/InesesGalantesTalanti/
Draugiem: 
https://www.draugiem.lv/inesesgalantesfonds/

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply