Konkursā “Meklējam sirdsmāsiņu” šogad iesūtīti 3437 pieteikumi

Novembra sākumā noslēdzoties pieteikumu iesūtīšanai “Meklējam sirdsmāsiņu” akcijas ietvaros, pacienti un viņu tuvinieki kopumā šogad ir iesnieguši 3437 pieteikumus, norādot medmāsas no 3 klīniskām slimnīcām, lai godinātu un izteiktu pateicību par paveikto pacientu labklājības labā. Pieteikumu apkopošanas rezultātā tiks noskaidrotas 20 “Sirdsmāsiņas”, kurām 30.novembrī pateicību izteiks Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis kopā ar kundzi Ivetu Vējoni svinīgā pieņemšanā Rīgas pilī.

Pēc Rietumu Bankas labdarības fonda iniciatīvas ar laikraksta “Diena” atbalstu akcija “Meklējam sirdsmāsiņas” noris jau 10. gadu pēc kārtas, lai godinātu medicīnisko māsu darbu, izteiktu pateicību par paveikto pacientu labā un celtu šīs profesijas tēlu sabiedrībā. Akcija noris no šī gada 19.septembra un noslēgsies 30.novembrī Rīgas pilī, kur māsiņām atzinību izteiks Latvijas Valsts prezidents un akcijas patronese Iveta Vējone.

Šobrīd, noslēdzoties pieteikumu iesūtīšanas posmam, tiek noskaidrotas piecas “Sirdsmāsiņas” no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, piecas no Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un desmit “Sirdsmāsiņas” no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas. Viņas visas tiks svinīgi apbalvotas, un katra no izvēlētajām sirdsmāsiņām saņems naudas prēmiju 1000 eiro apmērā (ieskaitot nodokli) no Rietumu Bankas labdarības fonda.

“Māsu darbs ir ne vien nozīmīgs, bet bieži vien kritisks pacientu ārstēšanās un atveseļošanās procesā. To vislabāk saprot cilvēki, kuri paši ir nonākuši medicīnisko māsu aprūpē. Lai uzsvērtu, cik svarīgs ir viņu darbs, un kopumā veicinātu šīs profesijas tēlu, mēs iniciējam šo akciju jau 10. gadu pēc kārtas, un, spriežot pēc pieteikumu skaita, redzam, ka mūsu valstī ir ļoti daudz “Sirdsmāsiņu”, kurām jāpateicas,” sacīja Inga Šīna, Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja.

Vairāk par akciju un tās gaitu aicinām iepazīties www.diena.lv/sirdsmasina.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply