Konkursam “Meklējam sirdsmāsiņu” šogad atkal pieteiktas māsiņas

7.novembrī, noslēdzoties pieteikumu iesūtīšanai “Meklējam sirdsmāsiņu” akcijas ietvaros, pacienti un viņu tuvinieki kopumā šogad ir pieteikuši tūkstošiem māsas no 3 klīniskām slimnīcām, lai godinātu un izteiktu pateicību par paveikto pacientu labklājības labā. Pieteikumu apkopošanas rezultātā tiks noskaidrotas 20 Sirdsmāsiņas, kurām 30.novembrī pateicību izteiks svinīgā pieņemšanā Rīgas pilī.

Pēc Rietumu Bankas labdarības fonda iniciatīvas ar laikraksta “Diena” atbalstu akcija “Meklējam sirdsmāsiņas” noris jau 10 gadus pēc kārtas, lai godinātu medicīnisko māsu darbu, izteiktu pateicību par paveikto pacientu labā un celtu šīs profesijas tēlu sabiedrībā. Akcija noris no šī gada 19.septembra un noslēgsies 30.novembrī Rīgas pilī, kur māsiņām atzinību izteiks akcijas patronese – Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone.

Šobrīd, noslēdzoties pieteikumu iesūtīšanas posmam, tiek noskaidrotas piecas Sirdsmāsiņas no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, piecas no Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un desmit Sirdsmāsiņas no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas. Viņas visas tiks svinīgi apbalvotas, un katra no izvēlētajām Sirdsmāsiņām saņems naudas prēmiju 1000 eiro apmērā (ieskaitot nodokli) no Rietumu Bankas labdarības fonda.

“Māsu darbs ir ne vien nozīmīgs, bet bieži vien kritisks pacientu ārstēšanās un atveseļošanās procesā. To vislabāk saprot cilvēki, kuri paši ir nonākuši medicīnisko māsu aprūpē. Lai uzsvērtu, cik svarīgs ir viņu darbs, un kopumā veicinātu šīs profesijas tēlu, mēs iniciējam šo akciju jau 10 gadus pēc kārtas, un, spriežot pēc pieteikumu skaita, redzam, ka mūsu valstī joprojām ir ļoti daudz Sirdsmāsiņu, kurām jāpateicas,” sacīja Inga Šīna, Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply