Bērnu slimnīca saņēmusi dāvanā jaunāko medicīnas aprīkojumu

Šodien Bērnu klīniskās universitātes slimnīca prezentēja jaunāko mūsdienu aparatūru, kas ļaus būtiski uzlabot izmeklējumu kvalitāti uz efektīvi palīdzēt mazo pacientu ārstēšanā. Tas ir jaunākās paaudzes ehokardiogrāfs un viedais parenterālās barošanas maisītājs, kas aizstās māsu fiziski grūto darbu. Šīs iekārtas slimnīca ir saņēmusi dāvinājuma no Rietumu Bankas Labdarības fonda un Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze”.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ilggadējie atbalstītāji Pētera Avena labdarības fonds “Paaudze” un Rietumu Bankas Labdarības fonds arī šogad ir snieguši īstajā brīdī visnepieciešamāko atbalstu Bērnu slimnīcai, uzdāvinot jaunākās paaudzes ehokardiogrāfu, kas aizstās līdzšinējo nolietoto, tehnoloģiski novecojušo ierīci un bērni iegūs augstas kvalitātes mūsdienīgu izmeklējumu.

Kā skaidro Bērnu slimnīcas kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikas vadītājs dr.Valts Ozoliņš: ”Latvijā aptuveni 1% bērnu piedzimst ar sirdskaiti. Iedzimtas sirdskaites ir viens no galvenajiem bērnu mirstības cēloņiem. Kvalitatīva ehokardiogrāfijas izmeklējuma veikšana jau grūtniecības etapā ļauj laicīgi izvēlēties piemērotāko terapiju un aprūpi bērniem ar iedzimtām sirdskaitēm. Tādēļ abu fondu dāvinājums ir tik nozīmīgs un ļaus sirds izmeklējumus Bērnu slimnīcā veikt ļoti augstā līmenī.”

Bērnu slimnīca ir vienīgā ārstniecības iestāde Latvijā, kur tiek ārstēti bērni ar iedzimtām sirdskaitēm. Gada laikā Bērnu slimnīcas kardiologi veic aptuveni 6000 ehokardiogrāfijas izmeklējumus. Jaunā ehokardiogrāfa izmaksas ir 124 995,03 EUR (ar PVN).

Otra ierīce, kas uzreiz pēc tās uzstādīšanas Bērnu slimnīcā kļuvusi par vienu no nozīmīgākajām atbalsta iekārtām māsu darbā, ir abu fondu dāvinātais parenterālās barošanas maisītājs. “Lai gan parenterālie maisījumi ik dienu ir nepieciešami aptuveni 25 bērniem, kas var nešķist liels pacientu skaits, tomēr tā līdzšinējā pagatavošana bija fiziski ietilpīgs un grūts process,” skaidro Bērnu slimnīcas Aptiekas vadītāja Sandra Skutele, turpinot: “Lai pagatavotu ar rokām parenterālo maisījumu, kā tas bija līdz šim, māsām nācās pārnest vielas ar šķircēm no flakoniem uz infūziju maisiem vairāku stundu garumā, pēc kā māsās bieži sūdzējās par pirkstu stīvumu, locītavu un muguras sāpēm. Tagad smagāko darbu paveic jaunā ierīce, pagatavotājam un asistentam tikai vajag rūpīgi sagatavot visas nepieciešamās izejvielas un materiālus.” Ja veikti nepieciešamie iestatījumi un sagatavošanas darbi, viena maisa pagatavošana aizņem tikai 15 minūtes. Tas ir turpat 4 reizes ātrāk nekā to darot ar rokām.”

“Ar Bērnu slimnīcu mēs sadarbojamies jau ilgus gadus – kādreiz sākām ar pacientu palātu remontu, kas bija ļoti nepieciešams, vēlāk palīdzējām iegādāties mūsdienīgu medicīnas aparatūru. Man ir prieks, ka arī šoreiz kopā ar Pētera Avena labdarības fondu dāvinām slimnīcai aprīkojumu, kas ir būtisks bērnu ārstēšanai un veselībai. Mēs visi zinām, ka savlaicīgs kvalitatīvs izmeklējums ir viens no noteicošiem faktoriem ārstniecībā, tāpēc aparatūrai, kas ļauj to nodrošināt, ir ļoti liela nozīme. Ir jādomā arī par to, lai atvieglotu māsu darbu un ļautu viņām vairāk laika un uzmanības veltīt pašiem mazākajiem pacientiem,” – saka Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Parenterālās barošanas maisītāja izmaksas ir 65 019,76 EUR (ar PVN).

“Saņemot lūgumu atbalstīt Bērnu slimnīcu un iegādāties bērnu ārstēšanai nepieciešamās iekārtas, mēs nekavējoties izvērtējām iespējas un kopā ar Rietumu Bankas labdarības fondu atsaucāmies aicinājumam. Atbalsts bērnu veselībai ir viena no mūsu fonda prioritātēm, ik gadus atbalstām Bērnu slimnīcu, palīdzot iegādāties nepieciešamās iekārtas vai īstenojot kādus projektus. Esam gandarīti ar Bērnu slimnīcas attīstību un augstu vērtējam ārstniecības profesionāļu darbu, kas savu dzīvi veltījuši bērnu veselības veicināšanai. Savukārt, no savas puses, solām sniegt atbalstu arī turpmāk, palīdzot Latvijā attīstīt mūsdienīgāko ārstniecības pakalpojuma nodrošinājumu,” atzīst Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” vadītājs Igors Bass.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply