Ar Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu notiks 19. ikgadējā retro automobiļu parāde „Retro Jūrmala – 2018”

Pēdējā šīs karstās 2018. gada vasaras nedēļas nogale Jūrmalā, kā vienmēr, tiks aizvadīta ar vērienu.

Sestdien, 25. augustā, pa valsts galvenās kūrortpilsētas ielām grandiozā parādē brauks divi simti seno spēkratu no vairāk nekā desmit pasaules valstīm. Kopā ar Jūrmalas pilsētas domi pasākumu atbalsta arī Rietumu Bankas labdarības fonds.

Atbilstīgi tradīcijai, jo retro automobiļu salidojums Jūrmalā notiek jau 19. reizi, brauciena laikā notiek gan sacensības, gan ilgāka automobiļu apstāšanās, kad skatītāji spēs novērtēt auto industrijas kādreizējos slavenākos automobiļus un to burvību, baudīt mākslinieku priekšnesumus, klausīties dzīvo mūziku, pēc sirds patikas fotografēties ar eksponātiem, kas visvairāk iekrituši sirdī, un dažās automašīnās pat pasēdēt pie stūres.

Šogad parāde „Retro Jūrmala – 2018” pirmoreiz virzīsies cauri visai Jūrmalai – līdz pat Tukumam. Parādes starta signāls atskanēs plkst. 12.00 Bulduros „Līvu akvaparka” stāvlaukumā pēc tam, kad būs beigusies 2,5 stundu ilgā dalībnieku reģistrācija.

„Mūsu auto parāde ir īpaša ar to, ka izlemt par dalību tajā automobiļu īpašnieki var arī pēdējā brīdī. Mēs, protams, ļoti atbalstām iepriekšēju reģistrēšanos internetā, taču, taisnību sakot, ir daudz dalībnieku, kuri ierodas tieši parādes dienā, iziet tehnisko komisiju, un laipni lūgti pie starta līnijas!” saka Māris Mežapuķe, Latvijas klasisko automobiļu kluba, kas organizē slaveno Jūrmalas ralliju, valdes loceklis.

No Bulduriem automobiļi dosies pa Jomas ielu līdz pašam Jūrmalas centram, kur arī notiks pirmā divu stundu ilgā apstāšanās (no plkst. 12.30 līdz 14.30). Starp citu, pēc organizatoru aprēķiniem 200 automobiļu aizņem visu Jomas ielu – no Tirgoņu ielas līdz pat slavenajam „Globusam”.

Nākamā pietura – Kauguru pludmale – ieplānota laikā no plkst. 15.00 līdz 16.30.

Pēc tam spožais gājiens caur Jaunķemeriem dosies uz Tukumu, kur no plkst. 18.00 līdz 19.30 ieplānota nākamā lielā pietura antīko vērtību cienītājiem un tiem, kuriem vienkārši patīk senlaicīgi automobiļi. „Tukuma dome mūs pirmoreiz uzaicināja, un mēs ar prieku piekritām iekļaut šo brīnišķīgo pilsētu mūsu maršrutā,” skaidro Māris Mežapuķe.

No Tukuma dalībnieki dosies tālāk uz kempingu „Ronīši” Klapkalnciemā, kur retro automobiļu parāde noslēgsies ar krāšņu un jautru ballīti. Šogad maršruts būs apmēram 70 kilometrus garš.

Latvijas klasisko automobiļu klubs, kas organizē šo plaši pazīstamo parādi, prognozē, ka pasākumā piedalīsies apmēram 200 automobiļi un 300 cilvēki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Ungārijas, Polijas, Vācijas un Skandināvijas valstīm.

Māris Mežapuķe saka, ka jūtams prieks ne tikai par parādes dalībnieku skaita pieaugumu, bet arī par to, ka kļūst vairāk skatītāju: „Ikgadējais retro automobiļu salidojums sniedz lielisku iespēju vienuviet apskatīt automobiļus no privātajām kolekcijām, kas būtu pelnījušas atrasties muzejā, un tādas uz ielas katru dienu redzēt nevar. Pagājušogad uz mūsu pasākumu bija ieradušies apmēram 170 retro automobiļi. Tos vēroja vairāk nekā 23 tūkstoši skatītāju. Šogad ceram uz vēl lielākiem panākumiem, un tam ir visi vajadzīgie priekšnoteikumi – gan liela retro automašīnu īpašnieku (no visas Eiropas) interese, gan lieliska laika prognoze 25. augustam.”

„Retro Jūrmala” ir viens no krāšņākajiem un visvairāk apmeklētajiem pasākumiem Jūrmalā vasaras sezonā. Savā gandrīz divdesmit gadu ilgajā pastāvēšanas laikā tas kļuvis par neatņemamu pilsētas daļu, ar katru gadu kļūstot arvien populārāks, turpinot paplašināties un „apaugt” ar visdažādākajām izstādēm, koncertiem, šoviem un svētkiem. Retro automobiļu parāde „Retro Jūrmala” ir lielākais tāda veida pasākums Latvijā un kopš 2011. gada – arī visā Baltijā.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply