Ar Rietumu Bankas atbalstu norisinājās Latvijas skolēnu sacerējumu konkurss

Latvijas lielākā krievu valodā iznākošā avīze „Segodņa” kopā ar Rietumu Bankas labdarības fondu rīkoja skolēnu sacerējumu konkursu, un nu ir apkopoti tā rezultāti. Balvas uzvarētājiem svinīgi tika pasniegtas Rietumu Bankas birojā Rīgā.

Skolēnu sacerējumu konkurss ar Rietumu Bankas atbalstu tika rīkots jau otro gadu pēc kārtas. Tā rīkošanā aktīvi piedalījās arī profesionāli pedagogi ‒ Latvijas Krievu valodas un literatūras pasniedzēju asociācijas (LKVLPA) dalībnieki.

Šogad vecāko klašu skolēniem tika piedāvāta filozofa Ēriha Fromma formulētā doma: „Mīlestība var izpausties tikai brīvībā, nekad ‒ piespiedu kārtā?” (8.‒12. klase). Jaunākie skolēni rakstīja par vietām savā mīļākajā pilsētā (5.‒7. klase). Autoritatīva žūrija noteica uzvarētājus katrā no šīm kategorijām.

Žūrijas locekļi atzina, ka tas nebija viegls uzdevums ‒ daudzi darbi bija rakstīti pietiekami augstā, „pieauguša cilvēka” līmenī. Savos sacerējumos jaunieši pievērsās svarīgām problēmām, izteica patiesas, ilgi lolotas domas un jūtas.

Rietumu Bankas labdarības fonda valdes loceklis Sergejs Grodņikovs apbalvošanas ceremonijā teica: „Šogad skolotāji ir izvēlējušies ļoti labus sacerējumu tematus, tādēļ ir tik daudz interesantu, izsvērtu darbu. Domāju, svarīgi ir arī tas, ka šis konkurss, kura gaitu atspoguļoja avīze, ļāva skolēniem parādīt sevi plašai publikai, jo konkursa sacerējumus lasīja ne tikai skolotājs, kurš viņus māca, bet arī nepazīstami cilvēki. Šāda pieredze palīdzēs jauniešiem pieaugušo dzīvē, kurā jāprot piedāvāt savas idejas un izteikt priekšlikumus, kritizēt vai pierādīt prasmi domāt dziļi un plaši ‒ nepazīstamiem cilvēkiem, pārsteigt spējīgai publikai.”

Interese par konkursu bija ļoti liela. Tajā piedalījās ne tikai rīdzinieki, bet arī Daugavpils, Ventspils, Liepājas, Rēzeknes, Valmieras, Jelgavas, Jūrmalas skolēni, kā arī pārstāvji no Latvijas reģioniem. Interesanti, ka šogad konkursā aktīvi piedalījās arī latviešu skolu skolēni, kuri krievu valodu apgūst kā svešvalodu. Saskaņā ar konkursa rezultātiem vairāk nekā 40 dalībnieki tika apbalvoti ar diplomiem, grāmatām un vērtīgām dāvanām.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply