Rietumu Bankas labarības fonds jau 5 gadus atbalsta konkursu talantīgiem jaunajiem mūziķiem

Rietumu Bankas labdarības fonds jau no paša sākuma – pirms 5 gadiem ir bijis atbalstītājs konkursam “Ineses Galantes talanti”, nodrošinot prēmijas un stipendijas konkursa uzvarētājiem. Šobrīd ir izsludināta pieteikšanās kārtējam jauno klasiskās mūzikas izpildītājmākslinieku konkursam, kas norisināsies jau piekto reizi. Arī šogad Rietumu Bankas labdarības fonds ir konkursa galvenais atbalstītājs.

Jaunos mūziķus specialitātēs vokālā māksla, stīgu instrumentu spēle, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēle, kā arī taustiņinstrumentu spēle konkursa rīkotāji aicina līdz 18.martam aizpildīt pieteikuma anketu konkursa oficiālajā mājas lapā www.inesesgalantestalanti.lv un iesūtīt savus video pieteikumus. Piedalīties var ikviens interesents, neatkarīgi no vecuma. Dalība konkursā ir bez maksas.
“Šī gada konkursu modelējam pēc tādu starptautisku jauno mūziķu sacensību parauga kā Manhetenas Starptautiskais mūzikas konkurss, kurā 2016. gadā balvu ieguvis Vestards Šimkus, un Grand Prix Starptautisko virtuozu konkursu Londonā, kurā balvu ieguvusi mūsu koklētāja Līga Griķe”, stāsta “Ineses Galantes fonds” direktore Diāna Galante. “Konkurss notiks divās kārtās. Pirmajā konkursa kārtā žūrijas uzmanība būs veltīta video pieteikumu izvērtēšanai – tieši video noteiks, kuri izpildītāji kāps uz skatuves konkursa “Ineses Galantes talanti” finālā. Ar nepacietību gaidām muzikālos pieteikumus no visas Latvijas un esam gatavi pasauli iepazīstināt ar jaunām zvaigznēm, atbalstot spožus talantus.”

“Piecu gadu laikā šis konkurss ir kļuvis par spilgtu un svarīgu notikumu Latvijas mūzikas jomā. Tas dod patiesi unikālu iespēju tiem, kas saista savu nākotni ar klasisko mūziku, izmēģināt savus spēkus, stājoties gan profesionālās žūrijas, gan tūkstošu skatītāju priekšā. Uzskatu, ka ļoti svarīgi ir tas, ka dalība konkursā ir bez maksas, jo mūsu zemē ir daudz talantu, bet diemžēl ne katram ir iespēja piedalīties lielos pasākumos, kuros viņu varētu pamanīt. Ineses Galantes konkurss šādu iespēju dod, un es no visas sirds ceru, ka pateicoties tām mēs atklāsim vēl daudz izcilu mākslinieku”, – tā Rietumu Bankas Labdarības fonda Valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Katru gadu konkursā piedalās līdz 300 dalībniekiem, un par savu favorītu tiešsaistē balso līdz 70 000 klausītāju no visas pasaules. Savā pastāvēšanas laikā konkurss Latvijai un pasaulei atklājis daudzus talantīgus izpildītājmāksliniekus, kas veido Latvijas mūzikas dzīvi. Konkursa “Ineses Galantes talanti” laureātu un uzvarētāju vidū ir tādi mūziķi kā Daumants Liepiņš (3.vieta Džeimsa Motrama pianistu konkursā Mančestrā Lielbritānijā, 2016), vijolniece Sabīne Sergejeva, soprāns Marlēne Keine.

Jubilejas konkursa uzvarētāji saņems naudas balvas attiecīgi iegūtajai vietai – 200 eiro pirmajai vietai, 150 eiro otrajai vietai un 100 eiro trešajai vieta. Tāpat katrs laureāts iegūs mācību stipendiju 500 eiro apmērā. Tradicionāli pirmās vietas ieguvējam būs iespēja uzstāties festivālā “Summertime – aicina Inese Galante” Dzintaru koncertzālē. Līdzās godalgām dalība prestižajā konkursā sniedz izpildītājmāksliniekiem vērtīgu profesionālo pieredzi, strādājot ar atzītiem mūziķiem un pedagogiem, iespēju pilnveidot savu meistarību un kalpo kā starta platforma turpmākajiem sasniegumiem.

Ar konkursa noteikumiem var iepazīties oficiālajā mājas lapā: www.inesesgalantestalanti.lv.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply