“Kilograms kultūras” konkursa uzvarētajiem piešķirtas rietumu bankas labdarības fonda prēmijas

14.februārī kinoteātrī “Splendid Palace” Latvijas Televīzija sadarbībā ar Rietumu Bankas labdarības fondu jau septīto gadu pasniedza “Kilograms Kultūras” balvas. Svinīgā balvu pasniegšanas ceremonijā 9 nominācijās tika apbalvoti nozīmīgi notikumi Latvijas kultūrā, laureātiem saņemot apzeltītus atsvarus un prēmiju no Rietumu Bankas labdarības fonda.

Kā galveno aizvadītā gada notikumu konkursa žūrija atzina Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidoto izstādi “Tev ir pienākušas 1234 ziņas”. 2017. gada atzītākais kultūras notikums, izstāde “Tev ir pienākušas 1234 ziņas”, tās apmeklētājiem vēstīja par neseno pagātni – dzīvi pirms interneta, kad savstarpējā saziņa notika caur rakstītām vēstulēm nevis gif failiem Feisbukā. Balvu saņēma izstādes kuratori – Kaspars Vanags (Latvija), Zane Zajančkauska (Latvija) un Diana Fransena (Diana Franssen, Nīderlande).

Nominācijā “Gada pārsteigums” balvu pasniedza Inga Šīna Rietumu Bankas labdarības fonda priekšsēdētāja: “Izsaku lielu pateicību visiem Latvijas kultūras veidotājiem, kas mums, Latvijas iedzīvotājiem un tās viesiem, palīdz saskatīt mūsdienu fenomenus, ko mēs paši, iespējams, ikdienā nepamanītu – kaut ko skaistu un neparastu. Novēlu, lai arī turpmāk mūsu kultūras radošajiem prātiem būtu daudz ideju, kā arī spēja un veselības tās realizēt! Man bija gods paziņot, ka “Gada pārsteiguma” balvu par 2017.gadā paveikto saņem režisores Ingas Tropas un grupas “Skyforger” veidotā metālopera “Kurbads. Ķēves dēls.”, kas ir arī Latvijas pirmā metālopera.”

Nominācijā “Teātris” balvu saņēma Krievijas režisora Sergeja Zemļanska iestudētā Liepājas teātra kustību izrāde “Precības”. Nominācijā “Mūzika” balvu piešķīra simfoniskajam mūzikas koncertam “Rožu kavalieris” Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, kurā piedalījās Latvijas festivālu orķestris, diriģenta Karela Marka Šišona vadībā. Savukārt nominācijā “Vizuālā māksla” balvu saņēma Vija un Kaspars Zariņi par kopīgajām personālizstādēm “Paralēli” izstāžu zālē “Arsenāls”, bet nominācijā “Literatūra” – Ingas Ābeles vēsturisko romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” iznākušais romāns “Duna”. Nominācijā “Kino” balvu saņēma dokumentālā filma “Lidija”. Tās režisors ir Andrejs Verhoustinskis un scenārija autore – Henrieta Verhoustinska. Par “Kultūras mantojumu” tika atzīta VEF Kultūras pils rekonstrukcija, bet īpašā žūrijas balva tika pasniegta Latvijas Jaunā teātra institūta rīkotajam starptautiskajam laikmetīgā teātra festivālam “Homo Novus”.

Ceremoniju vadīja kinokritiķe Daira Āboliņa un Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, savukārt viesus priecēja “Instrumenti” un “Tautumeitas”, trio “Art-i-Shock”, solistu Dināras Rudānes un Aijas Vītoliņas, kā arī maestro Raimonda Paula muzikālie priekšnesumi.

Apbalvojuma piešķiršanu izvērtēja žūrija, kuras sastāvā bija LTV, Latvijas Radio un “lsm.lv” kultūras jomas eksperti, kā arī tika ņemts vērā televīzijas skatītāju un radio klausītāju viedoklis.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply