Ar Francijas porcelāna kataloga izdevniecību ir sākusies Rietumu Bankas sadarbība ar Latvijas muzejiem

Šīs ir Rietumu Bankas jubilejas gads visās vārda nozīmēs. Pati banka atzīmē 25. gada jubileju, bet bankas labdarības fonds – 10. gada jubileju. Tajā laikā, banka un fonds uzsāka plašu sadarbību ar Latvijas mākslas muzejiem.

Kopš tā laika Rietumu Banka un Rietumu Bankas labdarības fonds ir atbalstījuši vairāk nekā desmitu izstāžu, kuras norisinājās dažādos muzejos, mākslas katalogu izdošanu un vērtīgu dāvinājumu nodošanu muzeju pastāvīgajām ekspozīcijām.

Īpašas uzmanības ir vērta franču Sevras porcelāna izstāde, kura notika ar bankas atbalstu Rīgā 2007. gadā, kā arī unikālām Sevras manufaktūras, kura darbojas Francijā arī mūsdienās, darbiem veltīta kataloga izdevniecība. Ar to ir sākusies mākslas katalogu izdevniecības programma: turpmākajos gados ar bankas un labdarības fonda atbalstu tika izdotas vairākas grāmatas, no kurām var tiesāt par dažādām pasaules mākslas virzieniem.

Faktiski kopš nodibināšanas brīža 1740. gadā un līdz pat šodienai Sevras manufaktūra ir zem tiešās valsts patronāžas un ir Francijas nacionālais lepnums. Tā ir kļuvusi par vairāku vēsturisku notikumu liecinieku: šeit izgatavoja porcelānu karalim Luijam XV, bet vēlāk manufaktūra ieguva karaliskas manufaktūras oficiālo statusu un kļuva par galveno porcelāna piegādātāju Versaļas pilī. Sevras porcelāns ir augstākās kvalitātes, smalkas gaumes un elegances paraugs. Tas joprojām tiek izgatavots tikai ar rokām vienā-divos eksemplāros, turklāt katra darbs atšķiras ar oriģinālo dizainu un ir īsts mākslas darbs.

Sevras porcelānam veltīts katalogs Latvijā tika atzīts par gada skaistāku grāmatu – tāds lēmums tika pieņemts saskaņā ar kompetento speciālistu viedokli, ņemot vērā konkursa rezultātus. Vēlāk ar Rietumu Bankas līdzdalību tika izdotas tādas grāmatas kā: “Ārvalstu mākslas muzeja XX. gadsimta Beļģu mākslas kolekcija”, «Art Nouveau un Art Deco Nīderlandē»; “Sudraba gadsimts. Krievu mākslas darbi no Baltijas muzeju kolekcijām. 1890-1930”, kas atspoguļo glezniecības attīstības 40 gadu ilgu periodu; “Piranēzi. Antīkā Roma”, kas palīdz pieņemt slēdzienu par seno romāņu arhitektūru, kā arī citas unikālas grāmatas.

Tuvākajā laikā ar Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu tiks izdots jauns mākslas katalogs, kas ir veltīts Nikolaja Bogdanova-Beļska mākslas darbiem no Latvijas un vācu kolekcijas.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply