Rietumu Bankas labdarības fonds Gulbenes novada mākslas un vēstures muzejam uzdāvinājis Ludolfa Liberta gleznu

Rietumu Bankas labdarības fonds iegādājies un uzdāvinājis Gulbenes novada mākslas un vēstures muzejam unikālu artefaktu – izcilā latviešu mākslinieka Ludolfa Liberta gleznu “Vecāku portrets”.
Pirms dažām dienām muzejā tika prezentēts jaunais eksponāts. Glezna tika iekļauta pastāvīgajā ekspozīcijā.

Ludolfs Liberts (1895–1959) – izcils 20. gadsimta latviešu gleznotājs, dzimis Gulbenes novadā. Apgūt glezniecību un zīmēšanu sāka Rīgā, izglītību turpināja Stroganova mākslas skolā, pēc tam Kazaņas mākslas skolā pie Nikolaja Fešina un Maskavas glezniecības, tēlniecības un arhitektūras skolā Konstantīna Korovina vadībā.

Pēc Pirmā pasaules kara atgriezās Latvijā, kur ļoti ātri kļuva par vienu no pieprasītākajiem tā laika māksliniekiem. Ilgus gadus bija Latvijas Nacionālās operas režisors un galvenais dekorators, sadarbojās ar Nacionālo teātri un Lietuvas, Somijas, Zviedrijas, Bulgārijas un Dienvidslāvijas teātriem. Plaši pazīstams kā portreta un ainavas meistars. Kopš 1944. gada dzīvoja emigrācijā, miris 1959. gadā Ņujorkā.

„Pagājušā gada decembrī Rietumu Bankas labdarības fonds saņēma Gulbenes muzeja lūgumu palīdzēt iegādāties Liberta gleznu, kurā attēloti mākslinieka vecāki. Tobrīd glezna atradās Jēkaba galerijā, Rīgā. Fonda valde īsā laika sprīdī nolēma atbalstīt šo lūgumu, un drīz vien, pēc visu nepieciešamo formalitāšu nokārtošanas, glezna tika nogādāta Gulbenes muzejā. Savukārt pagājušajā nedēļā tā tika iekļauta pastāvīgajā ekspozīcijā. Interesanti, ka tajā pašā muzeja zālē ir apskatāmi arī citu latviešu klasiķu, Gulbenes novadnieku – Jūlija Madernieka, Leo Svempa, Voldemāra Irbes, Jūlija Straumes un citu – darbi,” stāsta Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Inga Šīna uzsver: „Pēdējos gados mūsu fonds daudz un aktīvi sadarbojas ar muzejiem. Protams, galvenokārt tie ir Rīgas muzeji: Rīgas Birža, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Sutas un Beļcovas muzejs, Jūgendstila muzejs un citi. Tomēr šajā gadījumā mēs palīdzējām novada muzejam, labi apzinoties ne tikai gleznas vēsturisko un māksliniecisko vērtību, bet arī to, cik nozīmīga tā ir tieši šim muzejam, jo Guilbenes muzeja īpašumā līdz šim nebija nevienas viņu izcilā novadnieka gleznas. Esam pārliecināti, ka šis nav mūsu pēdējais muzeju projekts ārpus galvaspilsētas, jo atbalsts nozīmīgiem projektiem Latvijas reģionos ir viens no aktuālākajiem mūsu fonda darbības virzieniem.”

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply