Rietumu Bankas labdarības fonds atbalsta balvas “Kilograms kultūras” piešķiršanu

Jau otro gadu Rietumu Bankas Labdarības fonds atbalsta vienu no nozīmīgākajiem Latvijas kultūras dzīves notikumiem – sabiedriskās televīzijas un radio (LSM.LV) ikgadējās balvas “Kilograms kultūras 2016” piešķiršanu.

Balvas piešķiršanas mērķis ir izvērtēt aizvadītā gada izcilākos notikumus Latvijas kultūrā, iesaistot kompetentus kultūras jomas ekspertus un arī sabiedrību.

Atgādinām, ka skatītāju balsojums notiek četras reizes gadā portālā http://www.lsm.lv. Konkursa rezultāti tiek apkopoti janvārī.

Konkurss “Kilograms kultūras” ir izveidots salīdzinoši nesen. Par tā uzvarētājiem kļūst kultūras notikumi, kas skatītāju un klausītāju balsojuma rezultātā ir saņēmuši augstāko vērtējumu. Pēc balsu saskaitīšanas uzvarētājiem tiek pasniegtas balvas: mākslinieces Kristīnes Jurjānes un tēlnieka Ivara Miķelsona veidotā statuete – 1 kg smaga zelta svaru bumba un 1000 EUR naudas balva.

Konkursā ir 6 galvenās kategorijas:Mūzika; Kino; Teātris; Vizuālā māksla; Literatūra un Mantojums. Ir paredzētas arī divas speciālbalvas – Gada pārsteigums un Gada notikums. Tie ir projekti, kas cīnījušies par skatītāju simpātijām.

Dalībai konkursā tiek izvēlēti Latvijas kultūras ievērojamākie un lielākos panākumus guvušie pasākumi, tos izvirza žūrija. Žūrijas pienākums ir sekot un izvērtēt kultūras norises Latvijā gada laikā, tikties regulārās apspriedēs ne retāk kā divas reizes ceturksnī un izvirzīt ne vairāk kā trīs pretendentus reizi trijos mēnešos katrā no septiņām kategorijām, par kuriem balsos televīzijas skatītāji.

Ir apkopoti “Kilograms kultūras 2016” rudens balsojuma rezultāti:

Aika Karapetjana, Latvijas Nacionālajā operā iestudētais “Fausts”, operdziedātājas Kristīnes Opolais solokoncerts ar Nacionālo simfonisko orķestri, Sesto Kvatrīni vadībā, Džemmas Skulmes mākslas darbu izstāde “Krāsas garša”, Raiņa un Aspazijas muzeja restaurācijas projekts, kā arī Ņujorkā dzīvojošā, jaunā latviešu rakstnieka, Toma Kreicberga, nesen iznākusī grāmata. Divās īpašajās nominācijās ir atzīmēti: Valmierā notikušais vasaras teātra festivāls un sezonas atklāšanas koncerts Lielajā Ģildē.

Konkursa “Kilograms kultūras” gala rezultāti kļūs zināmi janvārī, kad arī notiks laureātu apbalvošanas ceremonija. Konkursa žūrijā darbojas Latvijas sabiedriskās televīzijas kultūras programmu redakcijas un Radio Klasika vadītāji un darbinieki, kritiķi, literāti un mākslinieki.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply