Atklāts vēsturisks atpūtas un skatu tornītis pie Siguldas slimnīcas

Gleznainā vietā, no kurienes paveras skats gan uz Siguldas bobsleja trasi, gan uz Gaujas ielejas stāvajiem krastiem – pie Siguldas slimnīcas, atklāts atpūtas un skatu tornītis, kurš veidots līdzībā ar pansijas „Lakstīgala”, kas 20.gadsimta sākumā atradās Siguldas slimnīcas vietā, vēsturisko torni. Saglabājot vēsturisko stāstu par pansiju, senās ēkas tornītis izveidots kā skaista atpūtas un skatu vieta.

Vēsturiskā tornīša atjaunošanu atbalstīja Siguldas novada pašvaldība un Rietumu Bankas labdarības fonds.

20.gadsimta sākumā Siguldas slimnīcas vietā atradās atpūtnieku iecienīta pansija „Lakstīgala” (Pension „Nachtigal”), kurā 1950.gadā tika izvietota Rīgas apriņķa, bet vēlāk – Siguldas slimnīca. Teritoriālo reformu gaitā šī kļuva par Rīgas rajona centrālo slimnīcu, kurai 1981.gadā tika uzbūvēts jauns korpuss, bet vecā ēka vēlāk tika nojaukta un tās vietā izveidots klientu auto stāvlaukums. Tomēr slimnīcas vecais koka tornītis, kā vēsturiska liecība, tika saglabāts, un daudzus gadus tas stāvēja noliktavā.

Siguldas novada domei izmantojot iespēju pieteikties Rietumu Bankas labdarības fonda rīkotajā projektu konkursā pašvaldībām, tornītis ir atguvis savu spozmi un nu rotā iecienītu fotografēšanās vietu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply