Liepājas neredzīgo sporta klubs „Ezerkrasts” tiek pie jauna speciāla galda tenisa

Beidzot arī Liepājas Neredzīgo Sporta klubs „Ezerkrasts” var lepoties ar Eiropas līmeņa profesionālu šovdauna (showdown) spēles galdu. Līdz šim kluba entuziasti izmantoja pašdarinātu galdu, taču tagad, pateicoties Rietumu bankas labdarības fonda un Liepājas pilsētas Domes Sporta pārvaldes finansiālam atbalstam, ir iegādāts Čehijā darināts šovdauna galds.

Šovdaunu 1960. gadā izgudroja kanādietis Džo Luiss. Pašlaik to spēlē Āzijā, Amerikā un Eiropā. Spēle, kopš to izklaides nolūkos spēlēja 1984. gada Paralimpiskajās spēlēs Longailendā, Amerikā, ir vērā ņemami attīstījusies.

Šovdaunu spēlē divi cilvēki uz galda, kas aprīkots ar diviem vārtiem (vārtu bedrītēm) galda galos. Spēles mērķis ir ar nūju iesist bumbiņu pretinieka vārtos, sitot to pa galda virsmu zem centrālā aizslietņa, netrāpot pa sānu sienām.

Kluba “Ezerkrasts” biedru starpā šovdauns ir kļuvis par visnotaļ iemīļotu sporta veidu un netiek laista garām neviena iespēja, lai piedalītos sacensībās. “Ezerkrasta” kontā ir ne mazums godalgu, kā 1., tā arī 2. un 3. vietas. Savukārt sporta kluba vadītājs Raimonds Briežkalns Latvijas mēroga čempionātā šovdaunā ieguvis augsto 2. vietu. Šobrīd Liepājas pilsētu šovdaunā pārstāv 5 aktīvi komandas dalībnieki, tostarp, viena daiļā dzimuma pārstāve. Iespējams tieši viņi, veiksmīgi izturot Latvijas Neredzīgo sporta savienības rīkoto šovdauna finālu, kas šogad oktobrī norisināsies Rīgā, dosies uz atklāto čempionātu Čehijā.

Liepājas Neredzīgo sporta klubs „Ezerkrasts” darbojas jau kopš 1994. gada. Katru gadu sporta klubā notiek dažādi sporta pasākumi un turnīri. Sporta klubā iespējams spēlēt dažādas galda spēles (šahs, dambrete, domino, galda teniss – šaudauns, novuss u.c.), ir arī darti, vieglatlētika, tandēmu riteņbraukšana un fiziskās veselības uzlabošanas un nostiprināšanas nodarbības.

Liepājas Neredzīgo sporta klubs “Ezerkrasts” ir atvērts ik darba dienu no plkst. 09:00 – 17:00 un laipni aicina ikvienu interesentu nākt un izmantot kluba piedāvātās iespējas.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply