Krāslavā uzstādīts jauns vides objekts – pilsētas pulkstenis

Pagājušā gada nogalē Rietumu Bankas labdarības fonda valde pašvaldībām piedāvāja kopīgi sadarboties, īstenojot Latvijas pilsētās un ciematos pilsētvides labiekārtošanas un attīstības projektus un ilgi lolotas idejas, kuras atliktas malā un nav realizētas nepietiekama finansējuma dēļ.

Fonda valde, izskatot vairāk kā 100 iesūtītos projektus, nolēma šogad atbalstīt netipiskas idejas pilsētvides uzlabošanai, kuru īstenošanai pašvaldībām tuvākajā laikā, visticamāk, līdzekļi neatradīsies.

Viena no iecerēm, kuras šajā projektu konkursā atbalstīja fonds – pilsētas pulksteņa izgatavošana un uzstādīšana Krāslavas pilsētā Latgalē.

Krāslavas iedzīvotāji atceras, ka kādreiz pilsētas pulkstenis darbojās Sv. Ludviga laukumā pie pasta, taču tehnisku iemeslu dēļ bijušā pulksteņa atjaunošana izmaksātu ļoti dārgi, arī tā vizuālais izskats jau ir novecojis. Zemes gabals, uz kura vecais pulkstenis kādreiz tika uzstādīts, nepieder pašvaldībai, tāpēc tika meklēti jauni risinājumi pulksteņa izvietošanai. Ņemot vērā, ka pilsētas centrā esošā Krāslavas Sv. Ludviga Romas katoļu baznīca ir valsts nozīmes kultūrvēstures piemineklis, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija neļāva pulksteni izvietot Baznīcas un Vienības ielu krustojumā, Sv. Ludviga laukumā pretī baznīcai, tāpēc tika nolemts uzstādīt jauno objektu turpat netālu – mazajā skvērā Baznīcas un Raiņa ielu krustojumā.

Pirms Krāslavas pilsētas svētkiem notika aktīvs darbs pie jaunā pulksteņa uzstādīšanas, lai kopīgiem spēkiem iecerētā ideja varētu priecēt pilsētas viesus un iedzīvotājus.

Pulksteņa dizains tika izstrādāts ar Krāslavai raksturīgajiem koka motīviem, otra tāda pulksteņa nav visā Latvijā.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply