Ar Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu notiek VII starptautiskā Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla meistarklases

No 29. jūlija līdz 7. augustam Salacgrīvā notiek 7. Starptautiskais klasiskās mūzikas festivāls. Tas ir autordarbs – to ir iecerējis un īsteno ievērojams krievu vijolnieks un pedagogs Aleksejs Lundins – Virtuozi Moskvi un Mocarta kvarteta pirmā vijole.

Kā katru gadu, festivāla laikā notiek meistarklases, kurās ir aicināti piedalīties mūzikas skolu audzēkņi. Meistarklašu norisi atbalsta Rietumu Bankas labdarības fonds.

Muzikālās meistarklases ir festivāla programmas unikāla sastāvdaļa, tās vada izcili Latvijas un ārvalstu pedagogi. Ar jaunajiem mūziķiem šogad sadarbojas vijolnieki Aleksejs Lundins (Krievija) un Anna Kandinska (Austrija), pianisti Vsevolods Dvorkins (Itālija) un Marianna Aivazova-Livafinu (Spānija), altists Ēriks Venbo Ksu (Vācija), čellists Ivars Besprozvanovs (Latvija).

Festivāls veiksmīgi notiek jau septiņus gadus. Viens no tā mērķiem ir klasiskās mūzikas popularizēšana un tās daudzpusības atklāšana. Jaunie mūziķi, kuri šobrīd studē mūziku un apgūst tās izpildīšanas prasmes, uzaicināto profesoru vadībā var uzzināt par jaunākajām pasaules un Eiropas tendencēm, uzlabot savu muzikālo sniegumu un gūt nenovērtējamu pieredzi, sadarbojoties ar izciliem pedagogiem.

Katru gadu bērni un jaunieši ne tikai no Latvijas, bet arī no citām valstīm, desmit dienas dzīvo Salacgrīvā un apmeklē nodarbības īpašā mūzikas nometnē. Šogad meistarklases apmeklēs 52 jaunie mūziķi. Katrā meistarklasē dalībnieki individuālās nodarbībās kopā ar pasniedzēju pilnveido kopīgi izvēlēta skaņdarba izpildījumu un apgūst mūzikas meistarības noslēpumus. Festivāla jaunie dalībnieki ne tikai apmeklē nodarbības, bet arī var klausīties izcilu klasiskās mūzikas izpildītāju koncertus.

Festivāla atklāšana notika 30. Jūlijā ar krāšņu koncertu. Tajā uzstājās Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga un vijolnieks Aleksejs Lundins. Pie diriģenta pults – K. Staņislavska un V. Ņemiroviča-Dančenko Maskavas akadēmiskā muzikālā teātra galvenais diriģents Fēlikss Korobovs. Festivāla laikā katru gadu notiek vairāki unikāli koncerti, kuros ir iespēja uzstāties arī pedagogiem un meistarklašu audzēkņiem. Svētdiena, 7.augusts ir festivāla pēdējā diena, kad būs iespēja apmeklēt festivāla meistarklašu audzēkņu koncertu, bet vakarā noslēguma koncertu Salacgrīvas pilskalnā.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply