Notiek restaurācijas darbi konkursa “Latvijas sakrālais mantojums” ietvaros

Ir sākušies sakrālo priekšmetu restaurācijas darbi dievnamos, kuri šogad ir piedalījušies konkursā “Latvijas sakrālais mantojums” un saņēmuši finanšu līdzekļus šiem mērķiem no Nākotnes Atbalsta fonda.

Konkursu “Latvijas sakrālais mantojums” Nākotnes Atbalsta fonds sadarbībā ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi rīko jau daudzus gadus, palīdzot restaurēt un saglabāt vērtīgus sakrālās kultūras pieminekļus nākamajām paaudzēm.

Šī gada konkurss bija īpašs – tā ietvaros draudzes varēja iesniegt pieteikumus tieši kustamu  priekšmetu saglabāšanai un kvalitatīvai restaurācijai.

Konkursa rezultāti tika paziņoti jūlijā, un finansējumu saņēma astoņas baznīcas, kuras atrodas Rīgā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Viļakā, kā arī citos Latvijas reģionos – Augšdaugavas, Smiltenes novads, Talsu un Preiļu novados. Kopējā finansējuma summa bija 25 000 eiro.

Pašlaik baznīcās jau notiek altārgleznu, ikonu, ērģeļu, durvju un citu vērtīgu sakrālās kultūras objektu restaurācijas darbi.

Kā norāda Nākotnes Atbalsta fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna: “Gadu no gada rīkojot šo konkursu, pārliecināmies, cik daudz mūsu valstī ir vērtīgu sakrālā mantojuma pieminekļu un priekšmetu. Diemžēl, dažkārt tie atrodas ļoti sliktā un pat apdraudamā stāvoklī. Tāpēc priecīgākais moments vienmēr ir tas, kad savām acīm redzi, ka kāda vērtība ir savesta kārtībā un piedzīvojusi īstu atdzimšanu. Tas ir patiesi apbrīnojami un man prieks, ka arī šoreiz tas izdodas!”

Sīkāt par vairākiem pašlaik realizējamajiem restaurācijas projektiem lasiet šeit.