Ar NAF atbalstu notiks foto izstāde “Malkovičs, Malkovičs, Malkovičs”

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā ir atvērta amerikāņu fotogrāfa Sandro Millera darbu izstāde “Malkovičs, Malkovičs, Malkovičs: veltījums fotogrāfijas meistariem”.  Izstādes organizēšanu finansiāli atbalsta Nākotnes Atbalsta fonds (NAF).

Sandro Millers ir starptautiski pazīstams amerikāņu fotogrāfs, un šī fotomākslas ekspozīcija ir viņa un ievērojamā amerikāņu kino un teātra aktiera Džona Malkoviča kopdarbs.

Savā darbu sērijā Sandro Millers pārfrazē vairāku 20. gadsimta fotogrāfijas klasiķu veidotos attēlus – gan slavenību portretus, gan nepazīstamu cilvēku tēlus, kuri kļuvuši slaveni pateicoties konkrētām fotogrāfijām. Parafrāzēs ir rekonstruētas oriģinālo, ikonisko fotogrāfiju kompozīcijas, apgaismojums, modeļu pozas un ietērps, bet attēlotās personas ir aizstātas ar vienu pašu – Džonu Malkoviču.

Kā uzsver izstādes atbalstītāja, Nākotnes Atbalsta fonda, padomes locekle Jeļena Buraja: “Ar Nacionālo mākslas muzeju mūs saista ilglaicīga un cieša sadarbība. Rūpējoties par mākslas saglabāšanu un pieejamību sabiedrībai, regulāri iegādājamies un dāvinām muzejam vērtīgus mākslinieku darbus, atbalstām tā rīkotās izstādes, katra no kurām sniedz unikālu pieredzi un bagātina cilvēka iekšējo pasauli. Šī izstāde ir vēl viens spilgts notikums, kas slaveno fotogrāfiju “rimeikos” attēlo cilvēka būtības dziļumu un daudzveidību”.

Sandro Millers ir guvis izcilus panākumus reklāmas un portretu fotogrāfijā, sadarbojoties ar ietekmīgiem zīmoliem un žurnāliem. Paralēli viņš attīsta mākslas projektus foto un kino jomā. Autora personālizstādes notiek dažādās valstīs un kontinentos – Ziemeļamerikā, Eiropā, Āzijā.

Rīgā aplūkojamā darbu sērija izpelnījusies plašu atzinību – bijusi daudzkārt izstādīta, reproducēta un recenzēta. Izstāde tiek rīkota sadarbībā ar Madrides kultūras projektu kompāniju diChroma photography. Latvijas Nacionālā mākslas muzejā tā būs skatāma līdz 29. oktobrim.

Vairāk par izstādi lasiet šeit: https://www.lnmm.lv/medijiem/preses-relizes/sandro-millers-malkovics-malkovics-malkovics-veltijums-fotografijas-meistariem-198

Izstādes idejas autors un atbalstītājs ir mecenāts Dmitrijs Krupņikovs. Projektu atbalsta arī ASV vēstniecība Latvijā un SIA “Bormio”.