NAF atbalsta izstādi bērniem “Zaļš un vēl zaļāks”

Sestdien Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā ar Nākotnes Atbalsta fonda (NAF) atbalstu sāksies izstāde bērniem “Zaļš un vēl zaļāks”. Ekspozīcija un pavadošā programma sniegs bērniem iespēju dziļāk iepazīt un izprast dabu, tajā notiekošos procesus un veidot ilgtspējīgu domāšanu.

Izstāde “Zaļš un vēl zaļāks” saprotamā un draudzīgā valodā stāstīs par svarīgo pasaules izzināšanā – cilvēka un dabas līdzās pastāvēšanu, rosinās apbrīnot dabas bagātību, novērtēt tās spēku un harmoniju. Centrālā uzmanība tiks veltīta atbildības sajūtai, skarot dabas resursu un daudzveidības saglabāšanas, ekoloģijas un ilgtspējas jautājumus.

 

“Zināšanas un izpratne par dabu ir ļoti būtiskas bērniem gan praktiskajā ikdienā, gan arī ilgtermiņā – jo mūsu valsts un visas planētas nākotni arvien vairāk ietekmē dabā notiekošie procesi. Līdz ar to zaļā domāšana un saudzīga attieksme pret dabu ir vieni no attīstītas un ilgtspējīgas sabiedrības veidošanas priekšnoteikumiem. No sirds atbalstu šo izstādi un iesaku apmeklēt to vecākiem kopā ar bērniem!” – uzskata Inga Šīna, Nākotnes Atbalsta fonda valdes priekšsēdētāja.

Mākslas ekspozīcija iekļaus glezniecības un grafikas darbus no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas, kas aptver vairāku gadu desmitu periodu, akcentējot dabas procesu mainību un pastāvību, kā arī motīvu, radošo tehniku un krāsu paletes variācijas.

Krāsaina, stāstoša un saudzējama ainava iemūžināta latviešu vecmeistaru – Jaņa Rozentāla, Johana Valtera, Ludolfa Liberta, Konrāda Ubāna, Jāņa Tīdemaņa – gleznās, pagājušā gadsimta vidus un otrās puses mākslinieku – Eduarda Kalniņa, Jāzepa Pīgožņa, Borisa Bērziņa – veikumā. Mūsdienīgu redzējumu sniedz noslēpumainība Ērikas Gulbes un aktualitāte Andra Eglīša radītajā.

Izstādes projekts piedāvā bērniem un viņu ģimenēm doties aizraujošā kultūras ceļojumā, aicinot iepazīt, izprast mākslu, Latvijas floru un ilgtspējīgu domāšanu. Pasākumu programma ietver otrreizējās pārstrādes radošās darbnīcas, tematiskas sarunas un nodarbības par Latvijas dabu un tās saglabāšanu, par drošu interneta vidi, kā arī tikšanos ar māksliniekiem un dabas pasaules entuziastiem.

Izstāde norisināsies no 19. augusta līdz 19. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā.

Vairāk lasiet šeit.