Februārī īstenotie projekti

Turpinām stāstīt par “Nākotnes Atbalsta fonda” aktuālajiem projektiem. Februārī turpinājās darbs gan pie iepriekš apstiprinātajiem projektiem, gan tika izskatīti arī vairāki jauni pieteikumi.

Starp projektiem tuvākajā nākotnē minēsim Rīgas Stradiņa universitātes Starptautisko studentu konferenci “Veselības un sociālās zinātnes”, kas plānota 2024.gada 21.-22.martā Rīgas Stradiņa universitātē.

Janvāra beigās notika vēl viens ievērojams notikums medicīnas jomā: konference veltīta imūnkompetencei un ar to saistītiem jautājumiem. Tajā skaitā kā risināt bieži slimojošo bērnu problēmas; kuri no bieži ieteicamajiem un lietojamiem medikamentiem prasa īpašu uzmanību imūnās veselības kontekstā tematikā, kas nu jau daudzus gadus ir aktuāla gan visu ārstu praksē, gan konkrēti cilvēku veselībā.

“Projekti, kas saistīti ar veselības aprūpi, medicīnas zinātni un atbalstu ārstu darbam, joprojām ir viena no galvenajām fonda prioritātēm. Šodien priekšplānā izvirzās ārstu un ārstniecības personu profesionālā apmācība, iespēja viņiem turpināt izglītību, iegūt jaunas zināšanas un iepazīties ar modernām ārstēšanas metodēm, ko īsteno citās valstīs. Tāpēc profesionālie medicīnas kongresi ir tik svarīgi, un tāpēc mūsu fonds turpinās tiem sniegt savu atbalstu,” stāsta fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Februāra sākumā izdevniecība “Latvijas mediji” laida klajā Rīgas cirka vēsturei veltītu grāmatu.  Grāmatas izdošanu atbalstīja arī mūsu fonds. Katru gadu sniedzam atbalstu gan mākslas katalogu izdošanai, gan uzziņas un enciklopēdiska rakstura grāmatu sagatavošanai.

Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam februārī tika uzdāvināts slavenās latviešu mākslinieces Aleksandras Beļcovas darbs “St. Tropeza”, ko fonds pēc muzeja lūguma iegādājās vienā no Latvijas izsolēm 2023. gada nogalē.

No tuvākajā laikā plānotajiem pasākumiem jāmin latviešu sabiedriskā darbinieka, pirmā neatkarīgās Latvijas prezidenta Jāņa Čakstes dēla Konstantīna Čakstes memoriāla piemiņas akmens atklāšana, kas tika uzstādīts bijušās nacistu koncentrācijas nometnes teritorijā, kur viņš pavadīja savas pēdējās dienas.

No jaunajiem valdes apstiprinātajiem projektiem jāmin divi, kas saistīti ar talantīgu radošu jauniešu atbalstu. Tas ir festivāls Artissimo, ko Hermaņa Brauna fonds regulāri rīko jau daudzus gadus, kā arī apmācības programmas jaunajiem latviešu talantīgajiem mūziķiem.

Turpinām sniegt morālu un praktisku palīdzību Ukrainai un ukraiņu bēgļiem Latvijā. Veiksmīgi ir noslēgusies rehabilitācijas programma 25 ukraiņu bērniem no kara plosītajiem reģioniem, kuri Jūrmalā izgāja psiholoģiskās rehabilitācijas un ārstēšanas programmu. Kā jau ziņojām iepriekš, viņu braucienu uz Latviju finansēja fonds.

24.februārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisinājās latviešu un ukraiņu dziedātāju un mūziķu apvienotais muzikālais pasākums “Kopā ar Ukrainu”, lai paustu Ukrainas tautai savu solidaritāti un atbalstu. Ukrainas vēstniecība uz pasākumu uzaicināja arī mūsu fonda pārstāvjus, izsakot pateicību par regulāru palīdzību ukraiņu tautai. Pasākumā piedalījās fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.