Janvārī īstenotie projekti

2023. gada nogalē un 2024. gada janvārī Rietumu Bankas dibinātais labdarības fonds “Nākotnes Atbalsta fonds” turpināja darbu pie vairākiem projektiem, kuriem iepriekš bija piešķīris finansējumu, kā arī izskatīja vairākus jaunus pieteikumus.

No nesen pabeigtajiem projektiem jāmin XI Latvijas Gastroenteroloģijas Kongress ar starptautisku speciālistu dalību, kas notika decembra vidū Rīgā. Līdzās Latvijas ārstiem tās darbā piedalījās lielākie speciālisti un gastroenterologi no Vācijas, Itālijas, Izraēlas, Austrijas, Rumānijas, Polijas, Lietuvas un Ukrainas. Šoreiz foruma uzmanības centrā bija aktuālās problēmas un jaunas metodes zarnu slimību ārstēšanā.

Vēl viens projekts medicīnas jomā ir Pasaules AIDS dienai veltītajā konferencē “HIV – paplašinot terapijas nozares robežas”, kuru decembra sākumā organizēja un veica Rīgas Stradiņa universitāte sadarbībā ar biedrību AGIHAS – atbalsta grupu lietotājiem ar HIV un AI DS slimniekiem. Konferences tēmas aptver dažādas medicīnas jomas ar HIV – citas infekcijas, mātes un bērna veselību, kardioloģiju, psihiatriju, onkoloģiju un retās slimības, neiroloģiju, primāro aprūpi, kā arī HIV un līdzestību.

Savukārt janvāra beigās, Rīgā notika konference “Imūnkompromitēti pacienti: atpazīšana, laboratoriskā diagnostika, ārstēšana, vakcinācija, prognoze”. Konferences organizators ir “Latvijas Infektologu un hepatologu asociācija”.

Finansējums piešķirts arī Autisma atbalsta centram Rēzeknē, kuru atbalstām jau daudzus gadus.

Turpinās darbs, lai atbalstītu Ukrainu un bēgļus, kas atbrauc uz Latviju. Janvāra beigās Latvijā psiholoģiskās rehabilitācijas nolūkos ieradušies 25 ukraiņu bērni; šo braucienu finansēja fonds. Bērnu uzturēšanās Latvijā programmas pasākumos piedalījās arī Ukrainas prezidenta kundze Olena Zelenska.

Ziemassvētku laikā fonda darbinieki organizēja dāvanu vākšanu bērniem no maznodrošinātām ģimenēm un organizācijām. Tika savāktas vairāk nekā 100 dāvanas. Galvenā daļa tika nogādāta Rīgas Ukraiņu vidusskolā, kur tās tika pasniegtas bēgļu ģimeņu bērniem, Vaivaru rehabilitācijas centram un Varakļānu pilsētas sociālajam centram.

Fonds apmaksāja svētku cienastus un ziemassvētku dāvanas arī biedrības “Latvijas bērniem ar kustību traucējumiem” janvāra sākumā rīkotajā pasākumā Rīgā.

Pēc Latvijas Nacionālā mākslas muzeja lūguma fonds vienā no Latvijas izsolēm iegādājās 20.gadsimta 20.gados tapušo Aleksandras Beļcovas darbu “St.Tropeza”. Šī glezna tika uzdāvināta muzejam ekspozīcijas papildināšanai.

Ir uzsākts darbs pie akcijas “Meklējam sirdsmāsu”, kuras laikā “Nākotnes Atbalsta fonda” naudas balvas saņem labākās medmāsas, kuras izvēlētas pacientu un slimnīcu darbinieku balsojumā.