Nākotnes Atbalsta fonda vadītāji tiekas ar Olenu Zelensku un piedalās konferencē “Krievijas karš pret bērniem”

Nākotnes Atbalsta fonda padomes locekle Jeļena Buraja un fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna piedalījās Ukrainas atbalstītāju un ziedotāju tikšanās reizē ar šīs valsts pirmo lēdiju Olenu Zelensku. Šī tikšanās Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā ir daļa no Olenas Zelenskas vizītes Latvijā.

Kā pēc tikšanās uzsvēra Jeļena Buraja: “Es izjūtu visdziļāko cieņu par Olenas Zelenskas stingro pozīciju, viņas drosmi un neatlaidību cīņā par Ukrainas neatkarību un brīvību. Kopš kara pirmajām dienām mēs atbalstām Ukrainu un sniedzam praktisku palīdzību tās tautai, bēgļu ģimenēm, bērniem Latvijā. Esam palīdzējuši Rīgas Ukraiņu vidusskolai, izmitinājuši bēgļus, nogādājuši Ukrainas iedzīvotajiem siltās segas un citu nepieciešamo. Tāpat kopā ar Ukrainas vēstniecību esam uzstādījuši Rīgā memoriālo akmeni Holodomora upuru piemiņai, izdevuši bērnu grāmatu ukraiņu valodā un paveikuši daudzus citus darbus. Olenas Zelenskas piemērs iedvesmo mūs un daudzus citus, jo viņa patiesi ir stiprākā sieviete uz mūsu planētas”.

Jeļena Buraja piedaījās arī Rīgā notiekošajā starptautiskajā konferencē “Krievijas karš pret bērniem”, kurā tiek apspriesta situācija ar Ukrainas bērnu deportāciju uz Krieviju un pārrunāti veidi, kā sekmēt viņu atgriešanu dzimtenē.

Foruma plenāro sesiju atklāja Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs, ministru prezidente Evika Siliņa un Ukrainas pirmā lēdija Olena Zelenska, kura piedalījāss arī diskusijā.

Janvārī Nākotnes Atbalsta fonds atsaucās uz Ukrainas vēstniecības aicinājumu nodrošināt finansējumu transportam, lai uz Rīgu varētu atbraukt Ukrainas bērni  ar saviem vecākiem – no ģimenēm, kuras pret viņu gribu kara laikā tika deportētas uz Krieviju. Ukrainas viesi piedalās pašlaik notiekošā konferencē “Krievijas karš pret bērniem”

Konferences video: https://www.youtube.com/watch?v=By4n6dCXxZE