“Nākotnes Atbalsta fonds” atbalsta Latvijas medicīnu

Pēdējo mēnešu laikā fonds ir atbalstījis vairākus noderīgus un nozīmīgus pasākumus medicīnas jomā.

Fonds piešķīra finansējumu XI Latvijas Gastroenteroloģijas Kongresa rīkošanai, kas notika decembra vidū Rīgā. Ārzemju viesu vidū piedalījās ievērojami speciālisti un gastroenterologi no Vācijas, Itālijas, Izraēlas, Austrijas, Rumānijas, Polijas, Lietuvas un Ukrainas. Šoreiz foruma uzmanības centrā bija aktuālās problēmas un jaunas metodes zarnu slimību ārstēšanā.

Vēl viens Latvijas medicīnai nozīmīgs un mūsu fonda atbalstīts pasākums ir Pasaules AIDS dienai veltītā konference “HIV – paplašinot terapijas nozares robežas”, kuru decembra sākumā organizēja un rīkoja Rīgas Stradiņa universitāte sadarbībā ar biedrību AGIHAS – atbalsta grupu inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem. Konferences tēmas aptver dažādas medicīnas jomas ar HIV –mātes un bērna veselību, kardioloģiju, psihiatriju, onkoloģiju un retās slimības, neiroloģiju, primāro aprūpi.

Savukārt janvāra beigās, Rīgā notiks konference ārstiem: “Imūnkompromitēti pacienti: atpazīšana, laboratoriskā diagnostika, ārstēšana, vakcinācija, prognoze.” Konferences organizators ir “Latvijas Infektologu un hepatologu asociācija”. Galvenokārt tiks apskatīti ikdienas praksē svarīgi imūnkompetences jautājumi, imūntolerance un autoimunitāte, sēnīšu un venēriskās slimības, kuru biežums diemžēl pēdējos gados pieaug. Tiks pārrunāta Covid-19 saikne ar imūnkompetenci.

“Fonda uzmanības centrā vienmēr ir bijuši un paliek projekti medicīnas jomā. Gadiem ilga sadarbība mūs saista ar Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcu, citām klīnikām un ārstniecības iestādēm valstī, Latvijas Ārstu biedrību, Latvijas Māsu asociāciju un citām organizācijām. Mēs redzam, kāds progress šajos 20 gados ir noticis Latvijas medicīnā un kā mainījušās tās vajadzības.

Šodien priekšplānā izvirzās ārstu un ārstniecības personu profesionālā apmācība, iespēja viņiem turpināt izglītību, iegūt jaunas zināšanas un iepazīties ar modernām ārstēšanas metodēm, ko īsteno citās valstīs. Tāpēc profesionālie medicīnas kongresi ir tik svarīgi, un tāpēc mūsu fonds turpinās tiem sniegt savu atbalstu,” saka Inga Šīna, valdes priekšsēdētāja.