Ar NAF atbalstu notiks Andreja Žagara piemiņai veltīts koncerts

Sestdien, 14. oktobrī, Cēsīs notiks ikgadējs opermūzikas koncerts, kas veltīts izcilā režisora, Latvijas Nacionālās operas direktora un uzņēmēja Andreja Žagara piemiņai. Šī pasākuma atbalstītājs jau vairākus gadus ir Nākotnes Atbalsta fonds.

Šogad koncerts “Draugi – Andrejam Žagaram” notiks jau piekto reizi, un, kā vienmēr – ar pasaules mēroga operas zvaigžņu dalību.

Kā teica Nākotnes Atbalsta fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna: “Andrejs Žagars vienmēr paliks mūsu atmiņā kā izcila personība, cilvēks un mākslinieks, kurš sniedzis milzu ieguldījumu Latvijas kultūrā un it īpaši opermākslā. Esmu gandarīta, ka viņa piemiņai veltīts koncerts ik gadu notiek augstākajā mākslinieciskajā līmenī – tieši tādā, kas piestāv pasaules mēroga personībai”.

Koncertprogrammā tiks atskaņots Džuzepes Verdi “Rekviēms”. Uzstāsies lietuviešu soprāns Asmika Grigorjana, kura šogad ieguvusi prestižo vācu klasiskās mūzikas balvu “Opus Klassik” nominācijā “Gada dziedātāja”, ukraiņu tenors Dmitro Popovs, kanādiešu mecosoprāns Nora Suruzjana un jau otro gadu pēc kārtas – latviešu bass Edgars Ošleja.

Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, ka arī Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, kas atzīts par vienu no labākajiem Džuzepes Verdi “Rekviēma” interpretiem pasaulē. Diriģents – Stavangeras simfoniskā orķestra galvenais diriģents Andris Poga.

Koncertu “Draugi – Andrejam Žagaram” ik gadu oktobrī rīko Andreja Žagara kultūras attīstības fonds.

Pasākums notiks Cēsīs Vidzemes koncertzālē. Vairāk  par to lasiet šeit.