Izdota grāmata par labdarību un Nākotnes Atbalsta fonda pieredzi

Ir nākusi klajā grāmata “30 gadi labdarībā”, kas veltīta labdarības attīstības aktuāliem aspektiem, mūsdienu sabiedrības prioritātēm šajā jomā un Nākotnes Atbalsta fonda (NAF) darbības pieredzei

Nākotnes Atbalsta fonds ir lielākais privātais fonds Latvijā, kas darbojas labdarības un kultūras atbalsta jomā. Kopš fonda dibināšanas pagājušo 16 gadu laikā ir realizēti vairāk kā 1000 dažāda mēroga projekti visā valsts teritorijā par kopējo summu ap 10 miljoniem eiro.

Grāmatā var izlasīt interviju ar NAF Padomes priekšsēdētāju Arkādiju Suharenko, kurš stāsta par īstenoto filozofiju un principiem labdarībā. “Pats svarīgākais, manuprāt, ir mainīt sabiedrības attieksmi pret labdarību un ziedojumiem. Tam ir jākļūst par normu: ja esi nodrošinājis sev un savai ģimenei pārticību un labklājību, tad nepalīdzēt citiem, neziedot labiem darbiem – tas nozīmē rīkoties nepareizi, kaitējot sabiedrībai un cilvēkiem,” savu nostāju pauž Suharenko kungs.

Savukārt NAF valdes priekšsēdētāja Inga Šīna dalās savās pārdomās par to, ka labdarības jēga ir ne tikai atbalstu saņēmuši cilvēki, renovēti kultūras pieminekļi un ziedojumi kāda sasāpējuša jautājuma atrisināšanai: “Tā ir arī citu iedrošināšana. Ieraudzīt pasauli, kurā mēdz notikt lietas, kādām nebūtu jānotiek. Just līdzi. Redzīgāks skats uz pasauli ir labdarības sākums, viss pārējais sekos.”

Grāmata sniedz skatu arī uz filantropijas vēsturi, tās attīstību Latvijā un mūsdienu tendencēm.

Tajā ir iekļauti vairāki raksti un intervijas, kur savu pieredzi un uzskatus izklāsta Latvijas Universitātes profesors kardiologs Andrejs Ērglis, Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Nacionālā Kultūras mantojuma pārvaldes vadītājs arhitekts Juris Dambis, Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs, riteņbraukšanas treneris Igo Japiņš.

Atsevišķa sadaļa ir veltīta labdarībai pirms Nākotnes Atbalsta fonda dibināšanas. Fonda valdes loceklis Sergejs Grodņikovs stāsta par fonda dibinātāja – Rietumu Bankas – darbību šajā jomā jau kops 20. gadsimta 90. gadiem, kad tika likts pamats tam, ko šodien saucam par labdarību, mecenātismu un filantropiju.

Viens no grāmatas rakstiem ir veltīts kinoforumam Arsenāls, kuru visus tā pastāvēšanas gadus atbalstīja Rietumu Banka un vēlāk – tās dibinātais labdarības fonds, un tā nemainīgajam organizētājam un iedvesmotājam Augustam Sukutam.

Nākotnes Atbalsta fonds turpina ik gadu realizēt projektus sociālajā, izglītības, vides uzlabošanas, kultūras jomā un kopumā sniegt atbalstu tur, kur tas ir visvairāk nepieciešams. Biedrības un citas organizācijas, kurām ir vajadzīgs atbalsts un palīdzība, vienmēr ir aicinātas vērsties ar pieteikumiem NAF.