NAF atbalsta gada balvu “Kilograms kultūras”

Nākotnes Atbalsta fonds (NAF) jau 8 gadus ir gada balvas “Kilograms kultūras” partneris, nodrošinot balvas visiem konkursa laureātiem.

Sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā “Kilograms kultūras” notiek Latvijā kopš 2012. gada, un ir viena no nozīmīgākajām balvām kultūras jomā. Pašlaik norisinās 2023. gada pavasara balsojums, kurā skatītāji un klausītāji izvēlas savus favorītus no žūrijas atlasītajiem ievērojamākajiem kultūras notikumiem desmit  kategorijās – “Mūzika”, “Kino”, “Teātris”, “Vizuālā māksla”, “Literatūra”, “Popkultūra”, “Starts”, “Mantojums”, “Pārsteigums”, “Notikums”.

Kā atzīmē Nākotnes Atbalsta fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna: “Atbalstot šo spilgto notikumu no pašiem pirmsākumiem, novērojam, cik daudz izcilu sasniegumu mākslas jomā pateicoties tam ir kļuvuši plaši zināmi un pelnīti novērtēti. Tas, neapšaubāmi, ir ļoti būtiski gan pašu mākslinieku, gan visas mūsu sabiedrības attīstībai kultūras jomā.

Patīkami, ka žūrijas izvirzīto pretendentu sarakstā kārtējo reizi ir iekļuvuši arī mūsu fonda atbalstītie kultūras projekti – izstāde  «Snīkeri: eko x ego» un Germana Ermiča pirmā personālizstāde Latvijā “Plūstoši”. Tas liecina, ka ejam pareizo ceļu, palīdzot attīstīt kvalitatīvu mūsdienu mākslu. Šis darbs noteikti ir jāturpina, un ceru, ka atbalstītāju loks arvien palielināsies!”

Atgādināsim, ka 2022. gadā “Kilograms kultūras” balvu kategorijā “Popkultūra” ieguva NAF atbalstītais koncertuzvedums “Ziedonis. Lācis. Vīrieši”.

Latvijas sabiedrisko mediju gada balva “Kilograms kultūras” tiek piešķirta Latvijā ik gadu. Balvas nominantus izvirza profesionāļu žūrija, bet uzvarētājus izvēlas skatītāji un klausītāji trīs balsojumos – Pavasara, Rudens un Ziemas; viens darbs katras kategorijas ietvaros tiek izvirzīs fināla balsojumam.

Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.

Vairāk lasiet šeit.