Ar NAF atbalstu notiek ikgadējais konkurss “Ineses Galantes Talanti”

Ineses Galantes fonds šogad rīko kārtējo konkursu jaunajiem izpildītājmāksliniekiem ar mērķi atklāt talantus un palīdzēt viņiem profesionāli attīstīties. Konkurss tiek organizēts sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Nākotnes Atbalsta fonds ir ne tikai ilggadējs muzikālā konkursa finansiālais partneris, bet arī nodrošina uzvarētājiem naudas balvas.

Konkurss “Ineses Galantes Talanti” norit četrās kategorijās – vokālā māksla, taustiņinstrumentu spēle, stīgu instrumentu spēle, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēle. Tā galvenie uzdevumi ir atklāt talantīgos izpildītājmāksliniekus, aktivizēt bērnu un jauniešu interesi par mūziku un kultūras norisēm, atbalstīt jauno mākslinieku profesionālās aktivitātes, virzīt to attīstības procesu, nodrošināt praktisko skatuves pieredzi, kā arī motivēt tālākām studijām izvēlētajā mūzikas virzienā.

Kā atzīst Nākotnes Atbalsta fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna: „Ik gadu atbalstot šo konkursu, mēs nepārstājam brīnīties par to, cik daudz Latvijā ir talantīgu bērnu un jauniešu. Jebkuras iniciatīvas, kas palīdz viņiem realizēt savu potenciālu, ir ļoti apsveicamas. Tas ir būtiski arī mūsu valsts kopējai mākslas un intelektuālai attīstībai, kam nākotnē būs arvien lielāka loma gan Eiropā, gan visā pasaulē. Rīkojot šo konkursu, Ineses Galantes fonds dara ļoti nozīmīgu darbu, un no sirds ceru, ka tā atbalstītāju loks arvien palielināsies.”

Dalībai konkursā piesakās Latvijā dzimuši talanti gan no Latvijas, gan arī no citām pasaules valstīm, tajā skaitā Francijas, Igaunijas, Itālijas, Zviedrijas, Vācijas, u.c. Konkursā var piedalīties ikviens bērns, arī no attāliem Latvijas reģioniem. Pieteikšanās ir elektroniska, kas bērniem ļauj bez tāla ceļa veikšanas vai skolas kavēšanas un, kas ir ļoti būtiski, bez ģimenes budžeta tērēšanas izmēģināt savus spēkus un gūt pieredzi un panākumus.

Konkursa pirmajā kārtā pretendentiem līdz 2023. gada 16. oktobrim elektroniski jāiesūta savas anketas, ierakstus u.c. informāciju, ko izvērtēs profesionālā žūrija. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 30. oktobrī.  Otrajā kārtā konkursa dalībnieki 26. novembrī uzstāsies ar skaņdarbiem Dzintaru koncertzālē, kur notiks arī laureātu apbalvošana.

Katru gadu konkursā piedalās līdz 300 dalībniekiem, un par savu favorītu tiešsaistē balso vairāk nekā 70 000 klausītāju no visas pasaules.

Plašāku informāciju var iegūt konkursa mājas lapā.