Par atbalstu Ukrainai

Ir pagājis gads kopš Krievija uzsāka atklātu plaša mēroga iebrukumu Ukrainā. Ir vērts atcerēties, ka Nākotnes Atbalsta fonda (NAF) atbalsts Ukrainai ir bijis konkrēts un operatīvs jau kopš kara sākuma.

Jau martā mūsu fonds iegādājās vairākus simtus siltu Latvijā ražotu vilnas segu. Sākotnēji bija plānots izdalīt tās bēgļiem, taču beigās lielākā daļa sūtījuma tika nodota Ukrainas bruņotajiem spēkiem kopā ar #Twitterkonvojs : Latvijā dibinātā brīvprātīgo projekta ietvaros jau vairāk nekā 900 automašīnas ir nogādātas Ukrainas zemessardzes, iedzīvotāju un armijas, ātrās palīdzības vajadzībām.

Nozīmīgs fonda partneris ir Rīgas Ukraiņu vidusskola, kurā skolēnu skaits jau maijā bija gandrīz divkāršojies, jo skolā uzsāka mācības bēgļu bērni. Lai varētu strādāt ar tik lielu bērnu skaitu, tika pieņemti darbā jaunie skolotāji, kā arī bija nepieciešami datori un cita biroja tehnika. Nākotnes Atbalsta fonds iegādājās jaunus portatīvus datorus un profesionālu kopēšanas tehniku vajadzīgajā daudzumā un uzdāvināja to skolai.

Atbalsts tika sniegts arī daudzos citos gadījumos. Tā, fonds iegādājās un nodeva organizācijām, kas strādā ar ukraiņu bēgļiem Latvijā, higiēnas preču partiju.

Atsevišķa atbalsta programma ietvēra psiholoģiskās rehabilitācijas projektus. Galvenais notikums šeit bija bērnu zīmējumu konkurss. Nākotnes Atbalsta fonds piešķīra līdzekļus Ukrainas bēgļu zīmējumu izstādes organizēšanai, kuru šī gada maijā un jūnijā rīkoja Rīgas arhidiecēze arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča vadībā. Izstādes ietvaros vairāk nekā divu mēnešu garumā tika organizētas zīmēšanas nodarbības bēgļu bērniem, lai tādā veidā palīdzētu viņiem atgūties no pārdzīvotajām bailēm un adaptēties sarežģītajā situācijā, kurā viņi ir nonākuši.

Kopā ar saviem partneriem fonds atbalstīja dažādus kultūras pasākumus. Aprīlī mēs esam atbalstījuši klasiskās mūzikas koncertu “Mūzika mieram pasaulē”, kurā piedalījās jauni un talantīgi Latvija jau pazīstami izpildītāji, un nodevuši vairākus desmitus ielūgumu uz to Ukrainas bēgļiem.

Savukārt novembrī ar Nākotnes Atbalsta fonda atbalstu Latvijas Nacionālajā operā norisinājās Ukrainas Klasiskā baleta viesizrādes. Daļa ielūgumu uz šīm viesizrādēm arī tika nodoti Ukrainas bēgļiem.

Sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā tika izdota grāmata bērniem ukraiņu valodā “Планета без смiття” (“Planēta bez atkritumiem”). Grāmatas druka tika apmaksāta no Nākotnes Atbalsta fonda līdzekļiem.

Nākotnes Atbalsta fonds turpina uzturēt ciešus kontaktus ar Ukrainas vēstniecību Latvijā un sabiedriskajām organizācijām, kuras pārzina Ukrainas bēgļu vajadzības. Atbalsta darbs Ukrainai tiks turpinās tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.