Rietumu Banka un tās fonds akcijai “Eņģeļi pār Latviju” ziedo ievērojamu summu

18.decembrī no Rātslaukuma izskanēja “TV3 Group Latvija” sirsnīgākās akcijas “Eņģeļi pār Latviju” iedvesmojošais koncerts, kura noslēgumā tika paziņots, ka līdz šim akcijas ietvaros saziedota iespaidīga summa 344 989,03 eiro apmērā, kas ļauj palīdzēt 135 bērniem. Akcijas sākumā izvirzītais mērķis ir palīdzēt 187 bērniem un Rietumu Bankas un tās fonda ziedojums ir nozīmīgs solis mērķa virzienā.

Šobrīd kopējais ziedojumu apmērs sasniedzis 452 623, 05 eiro, kas ļauj cerēt, ka arī šogad akcijas sākumā izvirzītais mērķis tiks sasniegts.

Kā teica Rietumu Bankas valdes priekšsēdētāja Jeļena Buraja: “Akcijas “Eņģeļi pār Latviju” komandas milzīgais darbs nevar neizraisīt vienlaikus apbrīnu un lepnumu. Un, bez šaubām, tas nevienu neatstās vienaldzīgu. Tajā ietilpst gan darbs ar bērniem, kuriem nepieciešama ārstēšana, un viņu vecākiem, gan palīdzības organizēšana un nepieciešamo resursu piesaiste. Vērojot akcijas “Eņģeļi pār Latviju” norisi iepriekšējos gados, varam secināt, ka tā sasniedz savus mērķus. Katru bērnu pieskata konkrēts ārsts, un ārstēšanas process ir efektīvs un rezultatīvs.

Kā bankas vadītāja es labi apzinos šī darba mērogu un atbildību, ka arī to, cik pacietības un smalkjūtības tam ir nepieciešams. Bērni ir mūsu Latvijas nākotne. Rietumu Banka skaidri saprot to, jo arī mūsu pirmie labdarības pasākumi jau pirms 20 gadiem tika vērsti uz bērnu medicīnu, kura palika mūsu uzmanības centrā visus nākamos gadus.

Šodien mūsu banka un tās dibinātais fonds ar prieku pievienojas akcijai “Eņģeļi pār Latviju”, nāk pretī pieredzējušiem ārstiem un bērniem, kuri cīnās ar slimību, ar to, ko labi izprot – ar naudas līdzekļiem, un ierindojas starp projekta lielākajiem atbalstītājiem.

“Eņģeļi pār Latviju” ir laba pieredze: daudziem bērniem, kuri jau bija programmā, ārstēšana palīdzēja. Esmu pārliecināta, ka arī turpmāk izdosies sasniegt rezultātus, ja cīnīsimies kopā.

Ceru, ka mūsu piemērs iedvesmos citus uzņēmējus un mudinās viņus pievērsties bērnu medicīnas atbalstam, atcerēties un novērtēt, cik tā ir svarīga. Un, tā kā esam banka korporatīviem klientiem,  aicinu arī mūsu klientus un citus uzņēmumus iesaistītiem un ziedot šim svarīgajam projektam.

Sirsnīgi vēlu visiem šīs programmas dalībniekiem jaunus panākumus un izcilus rezultātus viņu svarīgajā darbā. Novēlu visiem veselību un laimi! Priecīgus Ziemassvētkus!”.

Ikviens iedzīvotājs un uzņēmums vēl līdz 31. janvārim var iesaistīties akcijā un ziedot bērnu veselībai. Saziedotā summa bērniem ļaus spert drošākus soļus, izteikt vārdus, bez sāpēm rotaļāties draugu pulkā, bet – pats galvenais – būt veseliem un laimīgiem.

“Rietumu Bankas labdarības fonds “Nākotnes Atbalsta fonds” jau iepriekš ir atbalstījis Bērnu slimnīcu. Iepriekšējos gados esam gan remontējuši slimnīcas telpas, gan pirkuši medicīnas aprīkojumu, kas ļauj nodrošināt elpošanu priekšlaicīgi dzimušajiem bērniem, gan atbalstījuši labākās slimnīcas māsiņas, gan realizējuši citus projektus. Tāpēc mēs labi zinām, cik daudz un dažādas ir bērnu veselības vajadzības, kas nav valsts apmaksātas.

Redzot, ka šogad akcijā “Eņģeļi pār Latviju” vēl nedaudz pietrūkst, lai visi bērni varētu saņemt palīdzību, mums bija svarīgi sniegt arī savu ieguldījumu. Tie ir mūsu, Latvijas bērni, kuriem nepieciešams atbalsts. Mēs nedrīkstam pieļaut, ka viņu veselība un nākotne ir apdraudēta.

Šis ziedojums iepriekš nebija ieplānots, un esmu gandarīta, ka lēmums palīdzēt tika pieņemts nepilnas stundas laikā,” pastāstīja Nākotnes Atbalsta fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Savukārt Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa atzīmēja: “Mūsu mērķis ir, lai visi 187 bērni, kuri šogad ir lūguši atbalstu veselības uzlabošanai, varētu sagaidīt Ziemassvētkus priecīgi un ar mierīgu sirdi, zinot, ka nepieciešamā palīdzība nākamgad viņiem būs. Esmu bezgala pateicīga katram ziedotājam, kurš šogad, neskatoties uz visām grūtībām, palīdz mūsu bērniem nezaudēt cerību un iespēju dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Rietumu Bankas un Nākotnes Atbalsta fonda ziedojums nāca kā negaidīts pārsteigums pēc tam, kad bijām aicinājuši iesaistīties arī Latvijas uzņēmumus. Tas ir milzīgs solis pretim lielajam mērķim, un sirsnīgs paldies Rietumu Bankai un tās fondam par ieguldījumu Latvijas bērnos un nākotnē! Nevienas citas valsts cilvēki un uzņēmumi mūsu bērniem nepalīdzēs, viņiem esam tikai mēs, uz ko paļauties un cerēt. Tamdēļ ir ļoti svarīgi, lai arī šajos laikos mums pietiktu spēka par viņiem parūpēties, neatstājot bērnus un viņu ģimenes vienus savās grūtībās.”

Akcija “Eņģeļi pār Latviju” šogad sākās 23. novembrī, savukārt ziedot ikviens aicināts līdz 2023. gada 31. janvārim. Šogad akcija aicina ziedot 187 bērniem visā Latvijā, kuru veselības uzlabošanai kopumā ir nepieciešami 464 222,31 eiro. Ziedojuma summu veido izmaksas, kuras nepieciešamas bērniem ar dažādām veselības problēmām, kuru ārstēšanai pietrūkst valsts finansējuma – palīdzība bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, kustību traucējumiem, palīdzība ārkārtas gadījumos un neiroloģisku saslimšanu gadījumā.

Vairāk informācijas par ziedošanas iespējām ir šeit.